Małgorzata Rogala „Kiedyś Cię odnajdę”

Kiedyś Cię odnajdę Małgorzata Rogala

Książkę „Kiedyś Cię odnajdę” Małgorzaty Rogali rozpoczyna opis morderstwa kobiety w średnim wieku, którego sprawcy nie znaleziono mimo upływu dziesięciu lat.

Życie płynie, Weronika, córka zamordowanej, rośnie i kończy studia pedagogiczne i informatyczne. Kiedy spokojnie wchodzi w dorosłe życie, zamordowana zostaje jej przyjaciółka i współlokatorka Olga. Koszmar z młodych lat Weroniki powraca.

Przyjaźń aż do śmierci

Olga i Weronika spotkały się na studiach. Od razu przypadły sobie do gustu i bardzo szybko zaprzyjaźniły się. Ponieważ Weronika miała wolne mieszkanie zaprosiła Olgę i wspólnie mieszkały przez cały czas nauki. Po ukończeniu szkoły młode kobiety obiecały sobie wspólne mieszkania, aż do czasu, gdy znajdą swoje wielkie miłości. Kolejne lata mijały, a dziewczyny raz mieszkały wspólnie, a raz rozchodziły się. W opisywanym czasie Olga pracowała w szkole podstawowej jako pedagog, a Weronika wykonywała zlecenia jako grafik komputerowy. Kobiety mieszkały razem i cieszyły się swoim towarzystwem aż do dnia, kiedy Olga nie wróciła ze spotkania zorganizowanego z okazji zakończenia roku szkolnego. Na drugi dzień do drzwi mieszkania Weroniki zapukali policjanci…

Śledztwo policyjne i prywatne

Złe wspomnienia ze śledztwa w sprawie śmierci matki sprawiły, że Weronika postanowiła zrobić, wszystko, co tylko możliwe, aby odnaleźć zabójcę przyjaciółki. Do prywatnego śledztwa zachęciła  ją sąsiadka, emerytowana nauczycielka pracująca wcześniej z Olgą. Dzięki wsparciu pani Zuzy Weronika przejęła etat Olgi w szkole i rozpoczęła swoje małe śledztwo. Jak się, z czasem okazało, nie był to najlepszy ani najbezpieczniejszy sposób na poszukiwanie zbrodniarza.

Co poza poszukiwaniem zabójcy?

Kiedyś cię odnajdę” to typowy kryminał, w którym mamy morderstwo i poszukiwanie zabójcy. Śledztwo prowadzi policja a równocześnie przyjaciółka zamordowanej próbuje znaleźć złoczyńcę na własną rękę. Sama treść kryminalna nie należy do tych, które zapadają w pamięć na lata. Jednak mimo wszystko warto sięgnąć po tę książkę, gdyż  zawiera w sobie wiele informacji dotyczących dzisiejszej szkoły. Kolejne stronice przenoszą czytelników do szkolnych klas i pokoju nauczycielskiego. Czytelnicy poznają problemy kadry nauczycielskiej i uczniów. O ile książka nie zaskakuje jako kryminał, to daje do myślenia opisując życie szkolne.