Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

 

1. października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Ustanowiono go w 1990 roku podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Jego głównym zadaniem było, i nadal jest, zwrócenie uwagi na problemy seniorów oraz podkreślenie wkładu wnoszonego w życie społeczeństw przez osoby dojrzałe.

Dzień Osób Starszych ma także pokazać, że starzenie się to naturalny proces, przed którym nikt nie ucieknie. Starość nie jest końcem życia, a dla wielu osób jest wręcz przeciwnie. Teraz, kiedy nie mają już na wychowaniu małych dzieci, a praca zawodowa nie każe im codziennie wstawać o świcie mogą spełniać swoje marzenia.

Dzisiejsi seniorzy coraz chętniej uczestniczą w zorganizowanych zajęciach, gdzie mogą się spełniać i poznawać nowych ludzi. Coraz częściej biorą udział w zajęciach Uniwersytetów Trzeciego Wieku, gdzie mogą po raz kolejny stać się studentami – tym razem na szczególnych warunkach. Osoby 60+ to także osoby coraz częściej wyjeżdżające na wycieczki, które pozwalają im poznawać nie tylko Polskę, ale i cały świat.

Pisząc o seniorach nie można jednak zapominać także o ciemnej stronie starzenia się. W starszym wieku pojawia się coraz więcej problemów ze zdrowiem. Psuje się wzrok, pojawiają się problemy związane z układem ruchu, każdy upadek może grozić złamaniem kości. Starość to też nierzadko smutek i samotność.

Dziś jednak w Międzynarodowym Dniu Osób Starszych pragniemy życzyć wszystkim naszym użytkownikom radosnej i pięknej jesieni życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.