Przyczyny migreny – Nieznane przyczyny bólu głowy

migrena
migrena
Fot. pixabay.com

Na uporczywe bóle głowy cierpi nawet 20% kobiet. Głowa boli nastolatki, kobiety w wieku średnim oraz seniorki. W wielu przypadkach nie można ustalić dokładnej przyczyny, ani znaleźć idealnego lekarstwa na ból. Zobacz, co może wywołać migrenowe dolegliwości.

 

Migrena na szpilkach

O tym, że kobiece nogi najlepiej prezentują się w szpilkach nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak o tym, że wysokie obcasy mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie, już niewiele osób zdaje się pamiętać. Tym samym warto zaznaczyć, że chodzenie w szpilkach może się negatywnie odbić na nogach – powstają żylaki, ale również może być przyczyną bólu głowy, a nawet migreny. Chodzenie na wysokich obcasach wymaga od ciała przyjęcia nienaturalnej postawy. Dochodzi do zmiany ułożenia kręgosłupa co sprawia, że kręgi uciskają rdzeń kręgowy. Jeśli nacisk pojawia się w odcinku szyjnym jego naturalnym następstwem jest ból głowy. Tym samym panie cierpiące na częste bóle i migreny powinny zrezygnować z obcasów na rzecz obuwia płaskiego.

 

Ból zaklęty w zębach

Kolejną przyczyną bólu głowy może być chory ząb. Mocno rozwinięta próchnica może powodować ucisk na nerw znajdujący się w zębie, a to z kolei prowadzi do bólu głowy. Bywa, że wystarczy wyleczyć zęby, aby bóle migrenowe zniknęły, albo pojawiały się znacznie rzadziej.

Migrena i guma do żucia

Chyba nikt nie łączy bólu głowy z gumą do żucia, a jednak jedno z drugim ma sporo wspólnego. Jedną z przyczyn bólu są problemy ze stawem skroniowo-żuchwowym, które mogą zostać wywołane ciągłymi i jednostajnymi ruchami np. żuciem gumy. Tym samym osoby cierpiące na migreny powinny wyzbyć się tego przyzwyczajenia.

 

Bóle migrenowe mogą być wywoływane różnymi czynnikami. Przepracowanie, stres, problemy zdrowotne to te, które najczęściej są brane pod uwagę. Jak jednak można się przekonać również wiele z naszych codziennych przyzwyczajeń może powodować silne bóle głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.