Możesz wszystko – Nick Vujicic

Nick Vujicic
Nick Vujicic
Fot. matras.pl

Często bywa tak, że narzekamy czy to na brak funduszy, na sąsiadów, kłócimy z mężem/żoną czy dziećmi. Tracimy czas na rzeczy, które tak naprawdę nie są zbyt istotne. Nie potrafimy docenić tego co mamy w chwili gdy to mamy. Zwykle doceniamy to dopiero w momencie, gdy to stracimy. Szczególnie zdrowie, bliskich czy przyjaciół.

Niejednokrotnie gniewamy się na innych za ich drobne bądź większe przewinienia. Zaprzątamy swoją głowę mało istotnymi problemami i ciągle narzekamy. Tak, właśnie tak- narzekamy. A świat jest przecież taki piękny i wspaniały. Mamy ogromne szczęście, że możemy cieszyć się życiem, patrzeć na otaczający nas świat i przeżywać szczęśliwą jesień życia.

 

Niesamowicie pozytywną postacią, dzięki której można zmienić swoje postrzeganie świata jest Nick Vujicic. Niepełnosprawność, problemy społeczne czy nasze indywidualne problemy nabierają całkiem innego wymiaru w zetknięciu z obrazem Nicka, który urodził się z bardzo rzadką chorobą, objawiającą się brakiem kończyn. Pierwsze uczucie, gdy zobaczyłam Nicka- wstrząs, później zdumienie, litość, żal. Wzruszyłam się do łez słuchając Jego wystąpień. Nie mogłam uwierzyć w to co widzę – malutki mężczyzna, wyglądający bezradnie, aczkolwiek posiadający w sobie tyle pozytywnej energii, siły, radości, wdzięczności i empatii. Doskonale zdający sobie sprawę z ułomności człowieka, z bezsilności, która dopada niekiedy każdego z nas. Ten bardzo religijny mówca motywacyjny kilkadziesiąt razy w roku przemawia do rzeszy ludzi w różnych krajach świata. Co roku jest zapraszany do nowych miejsc. A ludzie przybywający na jego wystąpienia mogą liczyć na motywację, dowartościowanie, lekcję wiary, nadziei i miłości. Olśniło mnie. Skoro On może tak wiele zdziałać, pomimo swojej niepełnosprawności, to osoby zdrowe nie powinny mieć żadnych ograniczeń. Ale okazuje się, że zwykle to my sami stawiamy sobie granice, wymyślamy sobie problemy i rozbudowujemy je do skali największej katastrofy. Nie możemy tak postępować. Od dziś zmieniamy swoje myślenie o 180 stopni i zaczynamy doceniać swoje życie. Przyjmijmy je takim jakim jest z wszystkimi niedogodnościami, problemami i po prostu starajmy się docenić to co mamy, bo nic nie trwa wiecznie, a to, co mamy-życie jest najcenniejszym darem. Weźmy do siebie naukę jaką daje nam Nick. Wiara, nadzieja i miłość są nieodłącznymi elementami człowieczeństwa, a postępowanie zgodne z przykazaniami pozwala przezwyciężać przeciwności losu oraz powoduje, że stajemy się lepszymi ludźmi.

 

Nick stał się inspiracją dla wielu osób, które zmieniły swoje życie na lepsze i są z tego powodu bardzo szczęśliwe. Zawdzięcza to zapewne swojej autentyczności, prostocie, wierze, empatii jak również swojemu podejściu do życia.

 

Jego książki, wśród których jest m.in. „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!” sprzedają się w milionach egzemplarzy, i stanowią inspirację oraz wsparcie dla rzeszy ludzi na całym świecie. Nigdy się nie poddawaj- to częste słowa, które Nick kieruje do wszystkich, a więc nie poddawaj się, bo możesz wszystko!

Autor: Magdalena Skopińska

7 komentarzy


 1. Nick jest moją inspiracją! Fantastyczny człowiek 😉

  Odpowiedz

 2. Świetny, pozytywny człowiek. Dzięki niemu aż nabiera się chęci do życia

  Odpowiedz

 3. „Nie potrafimy docenić tego co mamy w chwili gdy to mamy. Zwykle doceniamy to dopiero w momencie, gdy to stracimy.” W zupełności zgadzam się z tym zdaniem. Nick jest człowiekiem, dzięki któremu możemy nauczyć się doceniać to, co mamy.

  Odpowiedz

 4. Świetny człowiek, potrafi pozytywnie zmotywować. Warto przeczytać tę książkę.

  Odpowiedz

 5. Wspaniały człowiek, jest moim motywatorem do działania i pokazuje że chcieć to móc. Posiadam jego książkę i uważam że jest godna polecenia.

  Odpowiedz

 6. Chyba najbardziej inspirujący człowiek na świecie!! Cieszy się życiem bardziej, niż niejeden z nas. Świetny, pozytywny człowiek.

  Odpowiedz

 7. Jestem pełen podziwu dla uporu i pragnienia życia oraz osiągania sukcesów Nicka. Ja mimo pełnej sprawności nie sądzę, żebym kiedykolwiek osiągnął tak wiele. Ogromny ukłon do tego człowieka!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.