Niedrogi prezent dla dorosłego dziecka

prezent dla dorosłych dzieci

Dla swoich rodziców dzieci są zawsze malutkie niezależnie od tego czy mają kilka dni czy kilkadziesiąt lat. Dlatego też z okazji Dnia Dziecka rodzice dają upominki swoim pociechom nawet wtedy, gdy są dorosłe. Problem tylko w tym, jaki wybrać prezent dla dorosłego dziecka? Oto kilka pomysłów na niedrogi upominek dla dorosłej pociechy.

Słodkości

Kto nie lubi słodyczy? „Ja” odpowie pewnie niewiele osób, dlatego jednym z najlepszych prezentów są słodkości w różnej odsłonie. Jeśli chcesz sprawić przyjemność dorosłemu dziecku możesz wybrać się do sklepu i kupić jego ulubione czekoladki czy cukierki. Możesz także przygotować samodzielnie ulubiony deser lub ciasto, które będzie smakowało nie tylko dorosłemu dziecku, ale także całej rodzinie.

Rękodzieło

Ostatnio bardzo modne stały się wyroby rękodzielnicze. Można je kupić w sklepach oraz w Internecie. Jeśli jednak potrafisz samodzielnie wykonać różnego rodzaju drobiazgi to one także będą wspaniałym prezentem dla dorosłego dziecka. Może to być lekki sweterek na wiosenne dni, kolorowa chusta zrobiona na drutach, wyrzeźbiony z drewna breloczek do kluczy – opcji jest bardzo wiele i z pewnością znajdzie się coś, co potrafisz zrobić samodzielnie.

Wolny dzień

Czasami najlepszym upominkiem dla zapracowanych dorosłych jest – wolny dzień. Kiedy obowiązki zawodowe zajmują większość dnia, a domowe całą dobę, wówczas jeden wolny dzień to prawdziwe święto. Może więc z okazji Dnia Dziecka podarujesz swojemu „maleństwu” zupełnie wolny dzień? Wypożycz na ten dzień wnuki, które pewnie będą zachwycone dniem z dziadkami. Ugotuj obiad, który wystarczy podgrzać. I daj swojemu dziecku chwilę na to, aby mogło robić co zechce – nawet jeśli będzie to przespanie całej doby.

Wspólny czas

A może Twoje dorosłe dziecko nie potrzebuje dnia odpoczynku, ale przyda mu się dzień z rodzicami? Jeśli tak, to spędźcie Dzień Dziecka wspólnie. Zróbcie to, czego od dawna razem nie robiliście – może pójdziecie do kina, zjecie razem posiłek albo wybierzecie się do kawiarni na kawę i lody?

Małe dzieci i nastolatki z utęsknieniem czekają na Dzień Dziecka i prezenty w postaci zabawek czy dodatkowej gotówki. Jednakże prezent dla dorosłych dzieci wcale nie musi wiele kosztować. Czasami wystarczy smaczne ciasto, opieka nad wnukami i chwila wolnego lub wręcz przeciwnie – wspólne spędzenie dania. Jak widzisz opcji do wyboru jest wiele.

Masz swoje pomysły na prezent z okazji Dnia Dziecka? Podziel się nimi w komentarzach.