Nietrzymanie moczu – wstydliwy problem

nietrzymanie moczu

nietrzymanie moczuNietrzymanie moczu to problem dotykający dużej grupy ludzi. Ponieważ doprowadza on do sytuacji krępujących, dotychczas nie był głośno omawiany. Warto to jednak zmienić, ponieważ nietrzymanie moczu można leczyć.


 
 

Nietrzymanie moczu – jak poważny to problem?

Szacuje się, że 10-15% populacji światowej ma trudności z utrzymaniem moczu. 80% z nich to kobiety, co wynika w głównej mierze z budowy anatomicznej ich ciała. Jednak także mężczyźni zaczynają czuć uciążliwość tej dolegliwości.

 

Nietrzymanie moczu – przyczyny

Nietrzymanie moczu wynika w głównej mierze z osłabienia mięśni Kegla, które odpowiadają za utrzymanie cewki moczowej w dobrej kondycji. Wraz z wiekiem mięśnie osłabiają się. Ma na to wpływ nie tylko upływ czasu, ale również przebyte ciąże, podczas których występuje silny ucisk na układ moczowy. Kończący ciążę poród naturalny jest także częstą przyczyną uszkodzeń mięśni Kegla, co w dalszej perspektywie czasu może prowadzić do powstania problemu z nietrzymaniem moczu.

 

Nietrzymanie moczu – jak zapobiegać?

Niestety nie można zapobiec wystąpieniu problemu z nietrzymaniem moczu. Nie da się walczyć z upływem lat, ani zmniejszyć nacisku na układ moczowy podczas ciąży. Można jednak ćwiczyć mięśnie odpowiedzialne za dobrostan układu moczowego. Istnieją specjalne ćwiczenia, które wymagają napinania mięśni Kegla. Powtarzane kilka razy dziennie wzmacniają je, co zmniejsza ryzyko wystąpienia popuszczania.

 

Nietrzymanie moczu – ćwiczenia

Poza odpowiednim napinaniem mięśni Kegla można również spróbować ćwiczeń ze specjalnymi kulkami. Umiejętne korzystanie z tego przyrządu poprawia nie tylko stan mięśni związanych bezpośrednio z układem moczowym, ale również usprawnia mięśnie pochwy.

 
 

Nietrzymanie moczu – suplementy diety

W ostatnim czasie pojawiły się na rynku także suplementy diety mające na celu zminimalizowanie nieprzyjemnych efektów związanych z nietrzymaniem moczu. Wśród nich jest Femudar Plus, środek zawierający m.in. ekstrakt z pestek z dyni poprawiający ogólny stan układu moczowego. Dokładne informacje na temat tego suplementu można znaleźć na stronie www.femudar.pl. Warto także dbać o układ moczowy przyjmując preparaty zawierające wyciąg z żurawiny, która zapobiega zapaleniom bakteryjnym mogącym doprowadzić do osłabienia układu moczowego.

 

Nietrzymanie moczu – środki higieniczne

Osoby mające problem z nietrzymaniem moczu często wycofują się z życia towarzyskiego obawiając się, że nieprzyjemny zapach może zniechęcić znajomych. Dlatego bardzo ważne jest dla nich utrzymanie higieny podczas dnia codziennego. Jeszcze kilka lat temu kobiety korzystały ze zwyczajnych podpasek, które miały za zadanie pomóc w utrzymani należytej czystości i wygody. Niestety nie zawsze się sprawdzały. Dziś istnieje cała gama produktów skierowanych do osób cierpiących z powodu nietrzymania moczu. Warto sięgać po nie, ponieważ są znacznie lepiej przystosowane do potrzeb osób z tym problemem.

 

Popuszczanie może być ogromnym utrudnieniem w życiu codziennym wydającym się nie do przezwyciężenia. Warto jednak rozejrzeć się dokoła i zobaczyć, że z problemem tym każdego dnia mierzą się miliony ludzi na całym świecie, a dzięki specjalistycznym produktom życie z nietrzymaniem moczu staje się coraz prostsze.

 

Jeden komentarz


  1. Dolegliwość nietrzymania moczu może dotyczyć kobiet w każdym wieku. Nie powinna być traktowana jako wstydliwa i wykluczać dotknięte nią osoby z życia społecznego. Równie ważne jak zastosowanie odpowiedniego leczenia jest zapewnienie sobie komfortu w codziennym funkcjonowaniu, a pomóc w tym mogą specjalistyczne wkładki i podpaski TENA Lady z systemem potrójnej ochrony. Są cztery razy bardziej chłonne od zwykłych wkładek i podpasek, ich powierzchnia pozostaje sucha, a zawarte w nich mikroperełki zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. TENA Lady są dostępne w wielu rozmiarach i poziomach chłonności. Zachęcam do obejrzenia pełnej gamy produktów na stronie http://www.tena.pl/. Istnieje również możliwość zamówienia bezpłatnych próbek.
    W przypadku pytań lub wątpliwości służę radą i pomocą.
    Pozdrawiam
    Ekspert TENA Lady

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.