Odchudzające właściwości kawy

właściwości kawy

Wiosna to czas, kiedy większość kobiet patrzy na siebie z niedowierzaniem stwierdzając, że trzeba byłoby się pozbyć kilku nadliczbowych kilogramów.

Może w tym roku zamiast marzyć o szczupłej sylwetce warto byłoby spróbować zmniejszyć swoją wagę? Jak się okazuje sprzymierzeńcem w chudnięciu może okazać się kawa.

Motywuje

Zdaniem naukowców co tydzień powinniśmy poświęcić co najmniej 75 minut na intensywny trening. Jednakże to ile czasu rzeczywiście będziemy ćwiczyli w dużej mierze zależy od naszego samopoczucia. Aktywność, do której się zmuszamy często powoduje zmęczenie i zniechęcenie. Z drugiej strony umiejętnie wykonany trening może sprawiać przyjemność. Badacze odkryli motywujące właściwości kawy. Dlatego też 15 minut przed rozpoczęciem ćwiczeń warto wypić filiżankę kawy.

Spala tłuszcz

Kofeina zawarta w kawie, ale również inne substancje, które można znaleźć w tym napoju nie tylko motywują do działania, ale również przyspieszają metabolizm. Filiżanka kawy bez mleka czy cukru to 0 kalorii, a dodatkowo niezwykły środek pozwalający szybciej spalać tłuszcze. Sama kawa może wiele, ale podwójne espresso z łyżeczką masła lub oleju kokosowego to mieszanina, która jeszcze bardziej pomoże w walce ze zbędnymi kilogramami.

Redukuje zakwasy

Uczeni z Uniwersytetu w Georgii prowadzili badania mające wykazać wpływ kawy na odczuwanie bólu po wysiłku fizycznym. Z badań tych wynika, że wypicie dwóch filiżanek tego napoju zmniejsza o 26 – 48% odczuwanie bólu po wysiłku fizycznym (różnice procentowe wynikają z intensywności treningu).

Jak zatem można zauważyć, aby schudnąć koniecznie należy pić kawę. Nie tylko poprawia motywację do trenowania i przyspiesza spalanie tłuszczu, ale również zmniejsza dolegliwości po treningu. Dzięki kawie tracenie kilogramów staje się przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.