Opaska lokalizacyjna dla seniora — kiedy warto zastosować?

opaska GPS

Jak pokazują dane statystyczne, problem zaginięć aż w 20% dotyczy seniorów. Dlaczego tak się dzieje? Osoby starsze rzadko kiedy świadomie postanawiają uciec z domu. Ich zaginięcia najczęściej związane są z chorobami, takimi jak demencja, Alzheimer, czy przebyte udary — wszystkie te schorzenia mogą powodować problemy z koncentracją oraz niebezpieczne zaniki pamięci. Czy jest coś, co może zrobić opiekun, aby w każdej chwili móc udzielić swojemu bliskiemu natychmiastowej pomocy? Doskonałym rozwiązaniem może być tu lokalizator GPS dla seniora — urządzenie, które dzięki modułom lokalizacyjnym przesyła do zainstalowanej na naszym telefonie aplikacji wszystkie dane dotyczące miejsca pobytu starszej osoby w czasie rzeczywistym.

Lokalizator GPS dla seniora — pewność i bezpieczeństwo

Opaska lokalizacyjna dla seniora to niewielkie urządzenie, które starsza osoba nosi na nadgarstku, zupełnie jak zegarek. Od zwykłego czasomierza różni ją jednak przede wszystkim to, że można z niej dzwonić, umożliwia odbieranie połączeń przychodzących, czat głosowy z opiekunem oraz, co wydaje się w przypadku tego urządzenia kluczowe — wysyła powiadomienia SOS. Aby w pełni móc korzystać z jej zalet, musimy pobrać na swój telefon aplikację, która będzie kompatybilna z urządzeniem i da nam możliwość lokalizowania naszego bliskiego w każdej chwili, przez 24/7.

Kiedy przydaje się lokalizator GPS dla seniora?

Jeśli nasz bliski cierpi na choroby przewlekłe, ma zaniki pamięci, lub kiedy sami chcemy być spokojniejsi i potrzebujemy mieć pewność, że senior jest w pełni bezpieczny i niczego nie potrzebuje — podarowanie mu opaski SOS dla seniora będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Za każdym razem, kiedy starsza osoba poczuje niepokój, będzie miała problem z samopoczuciem, zapomni drogi do domu, lub będzie chciała pilnie się z nami skontaktować — wystarczy, że użyje jednego przycisku na swoim lokalizatorze GPS, a na nasz telefon wysłanie zostanie odpowiednie powiadomienie. Wiemy więc dokładnie, kiedy senior potrzebuje naszej pomocy — możemy szybko zareagować, powiadamiając odpowiednie służby i możliwie jak najszybciej udając się na miejsce, w którym przebywa nasz bliski.

To wygodne i praktyczne rozwiązanie daje osobie starszej i nam ogromny komfort oraz solidną dawkę spokoju — senior wie, że w każdej chwili może na nas liczyć i zawsze jest ktoś, kto w nagłej sytuacji udzieli mu wsparcia, a my mamy poczucie, że wszystko jest pod kontrolą.

Jak chronić starszą osobę?

Każda starsza osoba, bez względu na stan zdrowia i wiek, wymaga zainteresowania, pomocy i pragnie czuć, że ma przy sobie kogoś, na kogo zawsze będzie mogła liczyć. Lokalizator GPS dla seniora to zdecydowanie najwygodniejsze i najbardziej praktyczne rozwiązanie ułatwiające zdalną opiekę, należy jednak mieć na uwadze, że starszą osobę zawsze możemy dodatkowo zabezpieczyć. W jaki sposób? Wystarczy w jej odzież wszyć metki zawierające dane osobowe i dodać informacje o chorobach oraz przyjmowanych lekach. Możemy na jej telefonie komórkowym ustawić szybkie wybieranie numerów i oczywiście utrzymywać z seniorem jak najczęstszy kontakt. Jeśli jednak zależy nam na pełnej ochronie i pewności, że zawsze będziemy mieć szansę pomóc bliskiemu, opaska lokalizacyjna będzie najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem.