Październikowy wypad w góry

góry

Tatry ubrane w jesienną szatę wyglądają zjawiskowo. Feeria barw na drzewach i usłane kolorowymi dywanami dróżki nieodmiennie przyciągają wielu turystów. Jeśli dodatkowo dopisze pogoda, taki wyjazd (choćby weekendowy) na długo pozostanie w pamięci.

Tatry – góry, górki i doliny w jesiennej szacie

Niezaprzeczalnie Tatry to góry, które mają wyjątkowy urok. Potwierdza to fakt mocno zagęszczonych szlaków i tras spacerowych turystów w różnym wieku. Seniorzy mogą odpocząć podczas krótkich wycieczek na trasach spacerowych, a młodsi mają do wyboru mnóstwo tras o różnej trudności. Również rodziny z dziećmi chętnie wyjeżdżają w Tatry, bo i dla najmłodszych znajdzie się tutaj zawsze mnóstwo atrakcji

Warto wybrać się z dzieciakami na pieszą wędrówkę szlakami przede wszystkim łagodnymi widokowymi. Jednym z nich jest np. Gęsia Szyja z Rusinową Polaną po drodze czy Gubałówka. Bardzo ciekawym punktem na mapie Tatr jest oczywiście Morskie Oko, ale jak wiadomo, miejsce to jest szczególnie mocno oblegane. Jeśli chcesz mieć więcej radości z marszu, lepiej wyjść na szlak o świcie i wybrać inny dzień tygodnia niż weekend. Weź też pod uwagę to, że jednak październik jest miesiącem, w którym mniej ludzi przyjeżdża w góry. Jesień w górach jest wyjątkowa także z tego względu.

Oprócz dłuższych wycieczek i zwiedzania okolicznych zabytków miej na uwadze miejsca, z których rozciąga się panoramiczny widok na okolicę. To m.in. Polana Głodówka, Przełęcz nad Łapszanką, czy Gliczarów Górny. Bez problemu dostaniesz się tam autobusem czy własnym środkiem transportu. Bardzo ciekawe widoki na Czerwone Wierchy czy Giewont rozciągają się z Polany na Stołach. Oczywiście nie można zapominać o widokowych szczytach, np, Kozi Wierch, Wołowiec czy Ciemniak, ale nie każdy będzie w stanie wyruszyć w wyższe góry. Górskie szczyty jesienią są wyjątkowo urocze, dlatego warto wejść ,chociaż na te mniej wymagające.

Dłuższe i krótsze spacery i… coś dla ciała i ducha

Tatry jesienią są bardzo ciekawe pod względem krajobrazowym i trudno oderwać od nich oko. Ale trudno też nie myśleć o słodkim relaksie po całym dniu trasie. Podstawa udanego wypoczynku jest znalezienie dobrego lokum, którym może być elegancki i komfortowy apartament, prywatna kwatera czy hotel. Przeglądając ofertę, zawsze sprawdzaj, jakie dodatkowe atrakcje zawierają się w cenie pobytu. Wiele hoteli ma ciekawe pakiety dla swoich gości, które dotyczą spędzania wolnego czasu ,np. korzystając z zabiegów Wellness & SPa czy trenując w siłowni. Dzieciaki również mogą korzystać z wielu atrakcji, np. parków zabaw czy basenu i innych form rekreacji.

Październikowy wyjazd w Tatry zaplanuj nieco wcześniej, aby „złapać” dobre miejsce noclegowe i spakować wszelkie niezbędne rzeczy. Na szlakach cieplejsze kurtki, buty i bielizna termiczna to priorytet, o czym nie można zapominać. Jako miejsce do wypoczynku dobrą propozycją będzie: https://www.toporow.pl/toporow-style