Pięć obowiązkowych punktów we Wrocławiu

Wrocław

 

Wrocław to miasto łączące wiele kultur. Znajduje się w nim także ogromna ilość zabytków, które wspaniale obrazują życie mieszczańskie kilka wieków temu. Watro odwiedzić niektóre miejsca, ponieważ to część naszej historii. Każdy Polak powinien chociaż raz je zobaczyć, nawet jeżeli nie jest pasjonatem historycznych budynków.

Możemy wyróżnić kilka takich atrakcji, które każdy turysta powinien dopisać do miejsc obowiązkowych. To pozwoli najlepiej wykorzystać spędzony tam czas. W końcu nie po to jedziemy w daleką podróż, by korzystać z możliwości, które mamy u siebie w domu.

Pięć miejsc, które powinien zobaczyć każdy turysta:

 

1. Rynek Wrocławski – to miejsce skupiające w sobie ogromną ilość ciekawych budynków. Warto poświęcić więcej czasu na jego zwiedzenie. Znajduje się tam około sześćdziesiąt zabytkowych kamienic, które powstawały w różnych okresach i stylach. Dzisiaj pięknie obrazują jak wyglądało życie w mieście na przestrzeni wieków. Oprócz kamienic, możemy odwiedzić wspaniałe świątynie, w tym Kościół św. Elżbiety. Z liczącej ponad 90 metrów wierzy można zobaczyć całą okolicę.

2. Stary Ratusz – mimo, że nie jest już siedzibą władz, wciąż jest głównym punktem miasta. Znajduje się w samym jego sercu. Jego pochodzenie datuje się na koniec XIII wieku. W późniejszym czasie był przebudowywany, dlatego dziś możemy podziwiać fasady w różnych stylach architektonicznych. W swoich wnętrzach mieści Muzeum Narodowe. Przedstawia wiele rodzajów sztuki, w tym nie tylko mieszczańską, ale i nowoczesną.

3. Ostrów Tumski – to teren, który dawniej był wyspą. Dziś jest najstarszą dzielnicą miasta, w której znajduje się siedziba arcybiskupstwa. Oczywiście, nie brakuje również wspaniałych kościołów. Zachowane są w świetnym stanie, mimo, że to najstarsze budynki tego typu we Wrocławiu. Katedra św. Jana Chrzciciela oraz Kolegiata św. Krzyża to wspaniałe, gotyckie budowle. Natomiast Kościół św. Idziego stanowi wspaniałą, późnoromańską budowle. Warto poświęcić dzień na zwiedzenie tego terenu. Jest niezwykle klimatyczny.

4.Wrocławskie Zoo – to jedno z największych tego typu miejsc w naszym kraju. Wspaniała propozycja dla rodzin, oraz całych wycieczek. Oprócz zobaczenia ciekawych zwierząt, mamy również możliwość poznania ich zwyczajów oraz pochodzenia. To ciekawe miejsce również ze względu na zabytkowe budynku na terenie zoo. Niektóre schronienia dla zwierząt stanowią jednocześnie wspaniałe eksponaty, również bramy wejściowe niosą ze sobą ciekawą historię.

5.Panorama Racławicka – dzieło przedstawiane w specjalnej rotundzie, obrazujące bitwę pod Racławicami. Liczy aż 114 metrów szerokości oraz 15 metrów wysokości. To ogromne dzieło zostało wykonane przez słynnych malarzy z Wojciechem Kossakiem na czele. Miejsce to jest niezwykle ciekawe także ze względu na ekspozycję. Widz może odnosić wrażenie, że ogląda to wydarzenie, a nie tylko sam malunek.

To tylko kilka z możliwości, ponieważ atrakcji we Wrocławiu jest bardzo dużo. Aby zobaczyć choćby część z nich, nie wystarczy dzień czy dwa. Najlepiej jest zostać na dłużej, co wcale nie jest taką drogą opcją, szczególnie, jeżeli wybierzemy hostel. To oferta niedroga, a zapewniająca doskonałe warunki.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę Absynt Apartamenty właściciela sieci apartamentów we Wrocławiu.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *