Podnośnik pionowy – tania alternatywa dla windy

podnośnik pionowy

podnośnik pionowy

Nawet jeżeli mieszkasz w domu jednorodzinnym pozbawionym schodów wewnętrznych, możesz napotkać na barierę architektoniczną, która uniemożliwi Ci samodzielne opuszczenie budynku – szczególnie wtedy, gdy poruszasz się na wózku inwalidzkim. Wystarczy bowiem zaledwie kilka stopni prowadzących do wejścia domu, by wydostanie się z budynku wymagało pomocy opiekuna. Chyba, że zdecydujesz się na zamontowanie podnośnika pionowego, który przetransportuje Cię wraz z wózkiem inwalidzkim w górę lub w dół, omijając przy tym schody.

 Mały podnośnik pionowy Liftboy

Liftboy sprawdza się w przypadku budynków, w których bariera architektoniczna obejmuje od 1 do 6 stopni. Choć urządzenie to waży tylko ok. 75 kg, jego udźwig sięga aż 300 kg. Nie musi być ono na stałe związane z gruntem, co oznacza, że w razie potrzeby będziesz mógł je przewieźć w inne miejsce. Podnośnik pionowy Liftboy jest odporny na warunki atmosferyczne i działa sprawnie przez cały rok. Stanowi on korzystną alternatywę cenową dla montażu specjalistycznej windy dla osób niepełnosprawnych.

podnośnik pionowy

 

Podnośnik pionowy Kali B

W przypadku konieczności pokonania większej wysokości (do 3 metrów), rozważ wybór podnośnika pionowego Kali B, który nadaje się także do bloków i w przypadku niskich kondygnacji umożliwia wjazd wózkiem inwalidzkim z zewnątrz do mieszkania bezpośrednio przez balkon. Jest to proste w obsłudze urządzenie, które po zamontowaniu zajmuje jedynie 2 metry kwadratowe. Jego użytkowanie wymaga jednak wykonania płyty fundamentowej z podszybiem (lub bez) oraz doprowadzenia źródła zasilania. Podobnie jak LiftBoy, podnośnik pionowy Kali B jest w pełni odporny na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych i funkcjonuje sprawnie przez cały rok.

 

 

Podnośnik pionowy Kali A

Jeżeli ograniczają Cię schody o nieco większej wysokości – sięgającej maks. do 450 cm, sposobem na zlikwidowanie tej bariery architektonicznej może być zamontowanie windy do transportu osób niepełnosprawnychKali A, której udźwig wynosi aż 400 kg. Jest to podnośnik schodowy, który wyróżnia się obecnością szybu samonośnego stalowego oraz wychylnych drzwi termoizolacyjnych, co zwiększa komfort korzystania z urządzenia zimą. Kali A jest platformą przeznaczoną do użytkowania na zewnątrz budynku. Można ją zamontować np. obok bloku, urzędu i innych obiektów użyteczności publicznej. Dzięki wyciszeniu za pomocą specjalnych mat wyróżnia się cichą pracą. Korzystanie z podnośnika pionowego Kali A gwarantuje pełne bezpieczeństwo i wygodę przemieszczania się pomiędzy kondygnacjami budynku. Jest to możliwe m.in. za sprawą funkcji łagodnego startu i hamowania oraz opcji elektrycznego zjazdu awaryjnego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *