Podnośnik ścienny – sposób na przenoszenie osób niepełnosprawnych w mieszkaniu

Podnośnik ścienny

 

Opisane we wcześniejszych tekstach rozwiązania sprawiają, że osoby z ograniczoną sprawnością ruchową mogą skutecznie pokonywać bariery architektoniczne występujące zarówno w domu, jak i przestrzeni publicznej. W innej sytuacji są jednak osoby ciężko chore, które nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do łazienki lub nawet wstać z łóżka. Wymagają one pomocy opiekuna, który jednak nie zawsze jest na tyle silny i sprawny, by bez problemu przenieść chorego czy zmienić jego ułożenie, zachowując przy tym jego pełne bezpieczeństwo.

Właśnie z myślą o takich osobach powstał podnośnik ścienny LeviCare Q140. Umożliwia on podniesienie osoby niepełnosprawnej z łóżka, wózka lub wanny, zapewniając jednocześnie choremu mobilność w obrębie jego mieszkania. Co istotne, korzystanie z urządzenia Levicare Q140 nie wymaga od opiekuna konieczności użycia siły – nawet w przypadku chorego, który waży maksymalnie 140 kg.

 

Podnośnik przymocowuje się na specjalnym słupku kotwionym umieszczonym na podłodze lub suficie. Jedno urządzenie może być z powodzeniem wykorzystywane na terenie całego mieszkania – wystarczy przenosić je pomiędzy pomieszczeniami i za każdym razem przymocowywać do najbliższego uchwytu. LeviCare sprawdza się zarówno w przypadku osób ciężko chorych oraz niepełnosprawnych, jak i seniorów.  W zależności od potrzeb i rodzaju ograniczeń można do niego dobrać opcje dodatkowe – producent oferuje m.in. specjalistyczne szelki i uchwyty pomagające utrzymać optymalną pozycję pacjenta podczas przenoszenia. Dzięki temu podnośnik łazienkowy stanowi skuteczny sposób na likwidowanie barier architektonicznych w łazience – umożliwia m.in. bezpieczne skorzystanie z toalety lub przeniesienie chorego z łóżka do wanny.