Policyjna akcja Znicz –rozpoczęta

znicz

znicz

Wczoraj na polskich drogach pojawiło się znacznie więcej patroli – to znak, że doroczna akcja „Znicz” została rozpoczęta. Policjanci oraz strażnicy miejscy dbają o nasze bezpieczeństwo na drogach i w okolicy nekropolii. Jednak bez naszego udziału nic nie zdziałają.>

Podróż

Już wczoraj wielu Polaków ruszyło w podróż do miejsc pochówku swoich najbliższych. Wyjeżdżając należy pamiętać, aby stosować się do przepisów Kodeksu Drogowego, nie wsiadać do samochodu na podwójnym gazie oraz dostosować prędkość do warunków jazdy. Mamy piękną pogodę i suche drogi, niemniej jednak należy uważać, bo jak wynika ze statystyk to właśnie w takich warunkach zdarza się najwięcej wypadków. Trzeba się również liczyć ze zwiększoną liczbą patroli drogowych.

W pobliżu nekropolii

W okresie świątecznym należy również pamiętać, że w wielu miastach, zwłaszcza tych dużych, wprowadzane są zmiany w ruchu drogowym w pobliżu cmentarzy. Częstą praktyką jest tworzenie na ten czas dróg jednokierunkowych, wyznaczanie objazdów i nowych miejsc parkingowych. Zdarza się też, że niektóre parkingi zostają zamknięte. Bardzo ważne jest, aby wcześniej dokładnie dowiedzieć się jak dojechać na miejsce i gdzie można będzie zaparkować. W wielu miastach zmienia się również rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Wyznaczane są specjalne tramwaje i autobusy podjeżdżające pod sam cmentarz. Warto z nich korzystać, ponieważ zazwyczaj są szybszym i wygodniejszym środkiem transportu.

Na cmentarzu

Dzień Wszystkich Świętych jest jednym z dni, kiedy trzeba szczególną uwagę zwracać na przedmioty noszone ze sobą. Z tłoku w pojazdach komunikacji miejskiej oraz na cmentarzach chętnie korzystają kieszonkowcy. Pomimo, że w okolicy nekropolii pojawiają się patrole policyjne oraz straży miejskiej należy samemu robić wszystko, by zmniejszyć ryzyko kradzieży. Najlepiej nie przynosić ze sobą dużych ilości pieniędzy i dokumentów. Panie powinny zwrócić szczególną uwagę na to, by torebki były dobrze zamknięte. Panowie nie powinni wkładać do tylnych kieszeni spodni portfeli ani telefonów. Nie należy również zostawiać w samochodzie drogocennych przedmiotów, które mogłyby skusić potencjalnego złodzieja.

Wprawdzie na drogach oraz w okolicy cmentarzy pojawia się zwiększona liczba policjantów i strażników miejskich, niemniej jednak sami musimy też zadbać o swoje bezpieczeństwo. Wybierając się na groby swoich bliskich należy pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, a tym samym znacznie ograniczyć np. możliwość kradzieży.

Jeśli macie uwagi dotyczące akcji znicz podzielcie się nimi z nami.

Jeden komentarz


  1. Niestety to dalej za mało. Mam nadzieję, że ludzie w końcu sięgną po rozum do głowy.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.