Portal dla samotnych seniorów

portal dla samotnych

Czy mając lat 50+, 60+, 70+ wypada się zakochać? Czy w tym wieku nie powinniśmy raczej skupić się na tym, by wspomóc młodych, zająć się wnukami? Czy osoby mające nieco więcej lat po stracie małżonka w wyniku choroby czy rozstania nadal powinny hołdować przekonaniu, że jest już zbyt późno „na zaczynanie życia na nowo”, a ich rola sprowadza się wyłącznie do roli babci, dziadka czy pomocnika i sponsora swoich dzieci? Okazuje się, że coraz więcej osób zaliczających się do t.zw. „starszej młodzieży” jest świadomych własnej wartości, wynikającej nie tylko ze służebności, a przede wszystkim z faktu, iż nadal są odrębną jednostką ze swoimi potrzebami, dążeniami, a przede wszystkim marzeniami. Dojrzali ludzie potrafią idealnie balansować między wymaganymi od nich rolami i dbaniem o własny komfort i przyjemność. Drugą dekadę życia chcą spędzić świadomie z wybranym przez siebie partnerem.

Samotności mówimy nie!

Sposobem, na spełnienie marzeń jest poważny serwis zapoznawczy dla seniorów. Seniorzy to grupa osób często wciąż aktywnych zawodowo lub takich, które już przeszły na emeryturę. Bywa, że ich umiejętności związane z korzystaniem z Internetu i komputera były niewielkie – zwłaszcza, że wymóg pracy na komputerze to wynalazek najnowszej rzeczywistości. Jednak osoby w tym wieku nie poddają się i szlifują swoje umiejętności nie tylko w pracy, ale na różnego rodzaju kursach, choćby organizowanych przez Uniwersytet Trzeciego Wieku. Emeryci doceniają korzyści płynące ze sprawnej obsługi komputera i chętnie korzystają z możliwości jakie i ona daje, np. z portali organizujących czas wolny lub właśnie matrymonialnych. To zapewnia im skuteczne odcięcie się od widma samotności.

Gdzie szukać nowych znajomości?

Obecnie na rynku jest sporo miejsc, w których swój profil mogą założyć osoby w każdym wieku. Dla osób, które szukają ludzi poważnie podchodzących do tematu znajomości i poszukiwania drugiej osoby z pomocą przychodzą portale matrymonialne, jak MyDwoje.pl, Przeznaczeni.pl czy Sympatiaplus.pl. Najbardziej popularne portale typowo randkowe, pozwalające na poznanie osoby do mniej lub bardziej ścisłej znajomości to np. Zaadoptujfaceta.pl, Edarling.p, Sympatia.pl, Swatka.pl czy Buziak.pl. To my musimy podjąć decyzję, jakiej relacji poszukujemy. Pani szuka pana, pan szuka pani, ale czy ma być to relacja oparta na wzajemnym dopasowaniu i zaufaniu, czy raczej oczekujemy tylko przelotnej odskoczni i przygody? Zanim założymy swój profil, warto też zapoznać się z polityką bezpieczeństwa danego serwisu i jego misją i wybrać najodpowiedniejszy dla siebie.

Portal dla samotnych seniorów

MyDwoje jest to serwis matrymonialny oferujący indywidualne podejście i ochronę podczas zawierania nowych znajomości w każdym wieku. Pomagamy spotkać się dwóm osobom, które będą do siebie pasowały i mają szansę na stworzenie opartego na wspólnych dążeniach, priorytetach czy granicach tolerancji, udanego związku, satysfakcjonującego dla obu stron. W serwisie matrymonialnym dla seniorów MyDwoje kilkadziesiąt tysięcy osób w wieku 50+ założyło już swój profil i ma nadzieję na spotkanie wartościowej osoby. To grupa osób, która ma nieco trudniejszy start w tym temacie, gdyż możliwości poznania nowych osób w t.zw. realu są znacznie ograniczone. Zwłaszcza osobom po nieudanych związkach lub próbującym ułożyć sobie życie na nowo po stracie partnera jest trudniej, gdyż zazwyczaj są one ograniczone środowiskiem, w którym są kojarzone nadal właśnie z partnerem, którego w ich życiu już nie ma. Uczestnictwo w serwisie matrymonialnym, w którym można poznać nowych ludzi, z którymi pisze się „nową kartę życia”, jest dla nich często specyficzną terapią i sposobem na wyjście do ludzi. Użytkownicy wymieniają też często, jako swoją motywację do założenia profilu, chęć czerpania radości z życia. Bo kiedy, jak nie teraz, mamy więcej czasu na rozrywki, spełnianie prawie już zapomnianych marzeń, obcowanie ze sztuką i kulturą?

Dojrzała miłość – czemu nie?

Starsze osoby samotne potrzebują towarzysza – przyjaciela, z którym można wybrać się na pieszą lub rowerową wycieczkę, wspólnie podróżować do egzotycznych zakątków świata, zapisać się na kurs rzeźbiarski lub odkrywać uroki lasów za miastem, czy chociażby wyjść do restauracji, kina i teatru, gdy wieczór za bardzo się dłuży. Ktoś przy kim poczujemy się swobodnie. W związku z tym, cechą charakterystyczną osób starszych jest to, że szybko chcą odczuwać efekty swoich starań. Zamiast zwlekać, dość szybko przechodzą do spotkania w realu, a ich randki przebiegają bardzo aktywnie. Wspaniale opisuje to Pani Kasia, Użytkowniczka, która swoją miłość, pana Jana, poznała właśnie na MyDwoje: Nigdy nie myślałam o związku w kategoriach oczekiwania na pewne cechy (z góry określone), zwłaszcza wymierne i materialne: wygląd, dorobek życiowy. Życie jest przecież takie ulotne, zdrowie też. Zapamiętałam frazę z Jego dossier: „…aby wśród ludzi nie być najgorszym…”. Ten cytat z Osieckiej przyciągnął moją uwagę. Pomyślałam sobie, że podstawowym kryterium to poznać człowieka przyzwoitego, solidnego, niezawodnego i uczciwego w relacjach ze mną. Nie polowałam na księcia na białym koniu, tacy prawdopodobnie dawno już wymarli lub roją się w głowach wielu niespełnionych kobiet….(i w snach panienek-marzycielek). Od zawsze życie chciałam dzielić z kimś, kto mnie zechce wysłuchać, pojechać ze mną w plener, pożeglować…ot, będzie ze mną.

( całość: Historia Katarzyny i Jana – sympatycznej Pary 50+)

Serwis randkowy dla seniorów – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim warto tę niezwykle delikatną miłosno – przyjacielską misję poszukiwania partnera powierzyć prawdziwym profesjonalistom, serwisowi dla poważnie poszukujących związku. Oferty powinny być dobierane w szczególny sposób tak, by spełniały kryteria odnoszące się między innymi do wieku, miejsca zamieszkania, sylwetki, stosunku do alkoholu i papierosów czy wyznania oraz dzieci. W MyDwoje  każdy Użytkownik wypełnia Testu Doboru Partnerskiego, który pozwoli na dopasowanie Użytkowników pod względem ważnych aspektów wspólnego życia takich, jak cechy osobowości, wspólne dążenia, priorytety czy granice tolerancji w związku. Jego wyniki oddzielnie dla każdej kojarzonej pary oraz dla pojedynczych osób wypełniających najpierw test dla siebie są przedstawione zarówno w formie graficznej, jak i opisowej. Dzięki temu zwiększą się nasze szanse nie tylko na poznanie pasującej do nas osoby, która da wrażenie „jakbyśmy byli dla siebie stworzeni i znali się od lat”, ale również pozwoli usystematyzować własne wymagania i oczekiwania oraz wiedzę  o  naszych słabych i mocnych stronach oraz o funkcjonowaniu w relacjach partnerskich. Warto znowu oddać głos Pani Kasi:  Dla mnie to ważne, że od samego początku mieliśmy o czym rozmawiać. Umiejętność prowadzenia dialogu, ale także umiejętność słuchania, cenię sobie bardzo wysoko. Wręcz nie cierpię sytuacji, gdy między dwojgiem ludzi zapada krępująca cisza. Zanim Go poznałam trafiałam zwykle na introwertyków. Może dlatego moje poprzednie związki były nieudane? Teraz oboje, choć jesteśmy gadułami, to też i słuchamy, co druga strona mówi…..

Biuro matrymonialne MyDwoje.pl wydało mi się całkiem dobrą alternatywą wobec powszechnie dostępnych mniej lub bardziej darmowych serwisów. Konieczność dokonania wpłaty i podawanie dość szczegółowych danych o sobie jest chyba dobrym sposobem na eliminowanie z grona klubowiczów ludzi, chcących się jednorazowo zabawić. Bo w obecnych czasach Internet jest znakomitym narzędziem do generowania kontaktów międzyludzkich. Oczywiście niesie to ze sobą ryzyko wpadki, wskutek niezwykle łatwej możliwości kamuflażu (trochę się tego obawiałam). Ale Pan dał człowiekowi w jego ziemskim życiu roztropność, aby potrafił oddzielać ziarno od plew. Nie mam nic przeciw zawieraniu znajomości przez Internet, jeśli intencje kontaktujących się są klarowne i uczciwie stawia się sprawę od początku. Dzięki uświadomieniu w tak delikatnej kwestii świadomie rozpoczniemy kolejny etap życia i odnajdziemy to, czego szukamy, czyli stabilizację, satysfakcję u boku partnera-przyjaciela.

2 komentarze


  1. mam 65lat i komputer z ktorym nie wiem co robic nie mam pojecia o logowaniu zakladaniu kont istna czarna magia wszystko co do tej pory udalo mi sie wam przekazac to robione jest na wyczucie za pomoca prob i bledow i to jest wlasnie moj olbrzymi problem bo nie wiem ile z tych moich wypocin dotarlo teraz jezeli dobrze zrozumialam mam oplacic abonament na sms chcialam za 36zl ale gdzie to wyslac nie wiem i to jest wlasnie szara rzeczywistosc wielu seniorow technika poszla naprzod a my za nia nie nadazamy my nie mamy juz czasu na nauke zycie ucieka a samej jest bardzo zle

    Odpowiedz

  2. Jeśli ktoś twierdzi, że na miłość w pewnym wieku jest już za późno, to chyba nie wie co mówi. Sama jestem w takiej sytuacji, że zostałam sama, mam już ponad 50 lat, jednak nie uważam, że teraz muszę po prostu zaakceptować swoją sytuację i być samotną kobietą do końca życia. Bez przesady, dlaczego tak miałoby być? Co za różnica, czy poszukuje się prawdziwej miłości w wieku 20 lat czy 50 czy 60+? Moim zdaniem jedynie taka, że im człowiek starszy, tym bardziej dojrzały, doświadczony życiowo i w większości przypadków może rozsądniej podejmować decyzje. Co do powyższego wpisu, Pani Danuto, widzę, że skoro potrafi Pani komentować na forach, to nie jest aż tak źle, jak Pani pisze 🙂 Ale jak najbardziej rozumiem Pani obawy, u mnie też to różnie bywa. Jednak w końcu udało mi się oswoić z MyDwoje i teraz potrafię korzystać z tego portalu matrymonialnego. Jakby miała Pani jakieś problemy czy pytania, na pewno moderatorzy na portalach udzielą odpowiednich odpowiedzi. Ja przy zakładaniu konta dużo korzystałam z pomocy moderatorów, bez nich też pewnie miałabym problemy z założeniem konta i “rozpracowaniem” tego portalu 🙂 Ale jak się okazuje, nie taki diabeł straszny, jak go malują 😉 Życzę powodzenia i proszę pamiętać, że na miłość nigdy nie jest za późno 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *