Portale randkowe dla seniorów – sposób na poszukiwania nowej miłości

portale randkowe dla seniorów

portale randkowe dla seniorówW naszym społeczeństwie istnieje mylne przeświadczenie, że samotne osoby po pięćdziesiątym roku życia nie powinny się już umawiać na randki. W taki stereotyp od lat wierzy wielu ludzi i ciężko z nim walczyć. Ale dlaczego starsze osoby mają być skazane na samotność?


Nowe znajomości można zawrzeć niemalże wszędzie np. w sklepie, na spacerze czy w klubie seniora. Jednakże coraz więcej osób korzysta z komputera i to on staje się doskonałym miejscem, by poznać kogoś nowego. Często takie nowe znajomości potrafią przerodzić się w poważny związek.
Podpowiadam na jakie strony warto wejść.

1. Sympatia.pl
http://sympatia.onet.pl/
Proste, darmowe logowanie. Poza tym na tym portalu przeczytacie również wiele ciekawych artykułów utrzymujących się w tematyce damsko-męskiej.

2. Razem50plus.pl
https://razem50plus.pl/
Na tym portalu oprócz wyszukania i czatowania z interesującymi Was osobami możecie brać udział w różnego rodzaju grupach zainteresowań, forach, a nawet zaznajomić się z vademecum randkowania czyli z tym co na temat randkowania myślą eksperci.

3. Seniorra.pl
https://seniorra.pl/
Wystarczy się tylko zarejestrować i rozpocząć czatowanie. Na tej stronie możliwe jest również prowadzenie videorozmów.

4. Swatka.pl
http://www.swatka.pl/
Na tej stronie zarejestrowani są ludzie w różnym wieku, ale w prosty sposób można wyszukać osoby o interesujących Was kryteriach. Rejestracja jest oczywiście darmowa.

5. Samotneserca.pl
http://www.samotneserca.pl/
Na tym portalu również znajdziecie osoby w różnym wieku. W razie jakichkolwiek problemów technicznych dostępna jest pomoc on-line.

6. 45plus.pl
https://www.45plus.pl/
Portal randkowy dedykowany osobom 40+. Oprócz samego czatu na portalu znajdziecie wiele treści z tematyki zdrowia czy sportu, a także bazę miejsc, które warto odwiedzić.

7. Randkidojrzałych.pl
http://randkidojrzalych.pl/
Portal również skierowany do osób starszych, bardzo intuicyjny. W prosty sposób można nawiązać kontakt z osobami, które mogą okazać się bratnią duszą, przyjacielem, bądź drugą połówką.

Najważniejsze, to przestać myśleć, że osobom starszym nie wypada korzystać z takich portali. Osoby, które z jakichś względów zostały same nie są skazane na samotność. Korzystanie z portali randkowych jest bezpieczne. Jest to świetne rozwiązanie dla ludzi nieśmiałych bo przed spotkaniem twarzą w twarz daną osobę można najpierw lepiej poznać. Umożliwiają one również nawiązanie kontaktu z osobami, które mieszkają daleko. Można nawiązać wiele przyjaźni, ale również znaleźć miłość. Bo na miłość nigdy nie jest za późno.

 

Autor: Alicja Janik

5 komentarzy


 1. Seniorra chyba jest najbardziej bezpieczny i poważny


  1. Niesamowity komentarz. Jakże prawdziwy. Myślę dokładnie tak samo.
   Ciekawe kim jesteś…


 2. W moim przypadku ; beznadziejna tułaczka po wszelkich targowiskach pozorów , chamstwa i nikczemności ; z przerwami – trwała od momentu stania się posiadaczem własnego komputera ; czyli od 2007 roku .
  Lecz mnie na herbatki , lampeczki wina i kolacyjki nie proszono a bez opamiętania wyzywano i obrażano .Nie zapomnę jednej z najbardziej błyskotliwych odpowiedzi od pani afiszującej się tzw.wyższym wykształceniem i zapewne bogatym otoczeniem materialnymi gadżetami – otrzymałem pełną elokwencji odpowiedź – ” idże ty ch…. i prymitywie ” .
  Było nad czym podumać …..i po otrzymaniu niezliczonej ilości temu podobnych kopniaków ; coś we mnie ostatecznie umarło .
  Nie śmiałem już pisać ani jednego słowa do jakiejkolwiek damy ; by ponownie nie być skąpanym w wiadrze pomyj chamskich epitetów godnych stadionowego lumpa.
  Od rzeczonych kilku lat rezydowałem poniewierając się bezsensownie i beznadziejnie w jakichś idiotycznych portalach , obecnie już w żadnym ; gdzie gościłem w wszystkich : dla normalnych , nienormalnych , chudych , puszystych ; uwieńczonych wegetacją w portalu dla wegetarian i niepełnosprawnych ; gdzie tak bezgranicznej samotności i obojętności nie doświadczyłem w żadnym z wymienionych internetowych krain szczęśliwości ; w których przynajmniej od czasu do czasu , spadał na mnie obłąkańczy grad wyzwisk – naturalnie wielce kulturalnych , wykształconych katoliczek ….. Nie sposób umieścić ” odpowiedzi „; jaką otrzymałem niedawno od pewnej „damy”; na moją kulturalną i taktowną wiadomość .
  Dlatego nadal i wciąż ; stawiam sprawę szczerze , konkretnie , jasno i do rzeczy . I wciąż nie mogę uwierzyć , iż wśród tysięcy uśmiechniętych twarzy ; nie ma ani jednej w jakimkolwiek stopniu zainteresowanej nie tyle moją osobą ; co konwersacją ; ponieważ z każdym miesiącem i dniem ; zamknięty w czterech ścianach swego klaustrofobiczn ego pokoiku ; pacyfikowany postępującą chorobą ; totalna samotność staje się czymś nie do uniesienia i nie do zniesienia mimo tego , iż zawsze jesteśmy sami ; lecz wciąż w wyniku owczego pędu szukamy schronienia w czymś ; co owego schronienia dać nie możę.Przypomina to jakąś bezwiedną formę …obłąkania . I nie mam tu na myśli wyłącznie libido , z którym tak wiele osób płci obojga ; ma ogromny problem i ośrodek uczuć oraz percepcji zniża się wyłącznie do poziomu krocza . Zresztą , długo by opowiadać .
  Zatem osobiście ; pełen goryczy stwierdzam , iż
  za pośrednictwem ekranu ; jakakolwiek relacja czy najzwyklejsza konwersacja na odległość ;jest jedynie bolesnym nonsensem i utopią .
  A ów ból pogłębia niezwykły paradoks ; tyle elektronicznych zabawek wokół , niby wszyscy tak bardzo pragną obecności drugiego człowieka lub jakiejkolwiek formy znajomości , a masz wrażenie , iż przebywasz w martwej , pustej , kosmicznej otchłani śród tysięcy ludzi !
  Bezmyślna konsumpcja i obłąkańczy galop za urojeniami ; niemal doszczętnie unicestwił relacje międzyludzkie . Niestety nie podzielam powyższego pełnego entuzjazmu felietonu oraz komentarza . To są moje wieloletnie osobiste doświadczenia i już ostatecznie zatrzasnąłem za sobą wrota odmętu samotności.
  Doprawdy ” pustym ” i smutnym uśmiechem napawają mnie niezliczone peany pochwalne na cześć tzw.portali randkowych uzupełnianych raczej godnymi pożałowania andronami marketingowymi oraz opowieściami ” z mchu i paproci ” jak to Waldek i Magda stąpają nad Ziemią , zaczadzeni wzajemnym uwielbieniem i okolicznością , których połączyła niezwykle silna wspólna karma a nie przypadek .
  Zatem Waldek nie miał ” farta ” .Po prostu
  poznał Magdę w właściwym czasie . Dlatego jest to tak niezwykle rzadkie , bowiem ja , oprócz ostentacyjnej ignorancji i obojętności ; mogłem jedynie liczyć na ” perełki ” typu : ” idże Ty ch ” tudzież ” lecz się pojebie „.Wówczas długo zastanawiałem się nad znaczeniem miana Homo Sapiens ….


  1. …..Piękny komentarz…….tak bardzo……że chciałoby się poznać jego autora…..Dziękuję Homo Sapiens……..anna


   1. …..WELTSCHMERZ…..nie odczuwaj tego BÓLU ŚWIATA…….to tylko internet…..martwa,..pusta,…kosmiczna odchłań…..jak to pięknie ująłeś…..ten PRAWDZIWY ŚWIAT BEZ BÓLU jest inny…to MY ….TY JA i wielu jeszcze podobnie myslących tak jak my………..pozdrawiam……anna……….

Comments are closed.