Poszewki dekoracyjne urozmaicą wnętrze naszego mieszkania

Poszewki dekoracyjne

dekoracyjne poszewki

Dodatki są w stanie całkowicie odmienić wygląd pomieszczenia. Choć wiele osób szuka wyjątkowych ozdób, takich jak obrazy, wazony czy bibeloty, nie zwraca równocześnie uwagi na poduszki. To właśnie one potrafią nadać nowy charakter wnętrzu i uprzyjemnić spędzanie czasu w salonie oraz sypialni. Ciekawie dobrane poszewki dekoracyjne wpasują się w każdy klimat i będą oryginalnym elementem.

Szeroki wybór

Każdy ma inne wyobrażenie estetyki danego pokoju. Producenci wiedzą, jak wiele jest gustów i jak trudno w nie trafić, dlatego wypuszczają takie dodatki, które mają szanse spodobać się wszystkim. Poszewki na poduszki występują zarówno w stonowanych, spokojnych odcieniach, jak i żywych i energetycznych barwach, które będą swoistym kontrastem z meblami i ścianami. Poszewki dekoracyjne mogą być w jednolitym kolorze, mieć na sobie ciekawy napis, nadruk czy motyw. Popularne stają się również geometryczne wzory i artystyczne wielobarwne plamy. Poszewki mogą również mieć wypukłe dodatki, frędzelki, być pokryte futerkiem albo mieć naszyte cekiny. Dzięki temu będą ozdobą zarówno na kanapie w klasycznie urządzonym salonie, jak i ulubionym dodatkiem na łóżku w nowoczesnej sypialni.

Jak dobrze dobrane poszewki mogą odmienić wnętrze?

Dzięki przemyślanym zakupom i udekorowaniu pokoju z pomocą poszewek wnętrze nabiera kolorów i staje się ciekawsze. Łóżko z ułożonymi kilkoma poduszkami czy kanapa, na której znajdują się takie ozdoby są o wiele wygodniejsze i przytulniejsze. Miękkie poduchy, mniejsze i większe, zawsze dodają miłej atmosfery całemu pomieszczeniu.
Do wnętrz, które są klasyczne i stonowane często wybiera się poduszki eleganckie, z delikatnymi, subtelnymi zdobieniami lub niewielkim dodatkiem złotego odcienia. Do pokojów, w których jest już dużo kontrastujących ze sobą kolorów oraz wiele dekoracji poleca się stonowane kolory, aby nie doprowadzić do efektu chaosu. Ostatecznie jednak inwencja twórcza jest dowolna – każdy może wybrać dokładnie takie poszewki dekoracyjne, jakie tylko mu się wymarzą.

Na święta i różne okazje

Poszewki tematyczne są świetną okazją, aby wprowadzić się w świąteczny klimat. Przed Bożym Narodzeniem popularne są wzory z czerwienią i zielenią oraz motywy takie jak gwiazdki czy renifery. Przed Wielkanocą z kolei częściej kupuje się poszewki z nadrukowanymi zajączkami i pisankami. Wiele osób chętnie sięga też po inne kolory i wzory poszewek w zależności od pory roku – wiosną z reguły chcemy pastelowych barw i roślinnych dodatków, a jesienią brązów, pomarańczy i purpury.

Poszewki dekoracyjne powinny być zawsze wykonane z najlepszych materiałów. Dzięki temu są miękkie i przyjemne w dotyku i cieszą oko przez wiele lat. Nie niszczą się przez pranie i nie tracą na elegancji – ich kolory pozostaną żywe mimo upływu czasu. Takie poszewki są też świetne nie tylko do kupienia dla siebie i swojej rodziny, ale także jako wybór na trafiony prezent dla znajomych. Jest to w końcu praktyczny element dekoracyjny, który będzie używany przez długi czas i w który po prostu warto zainwestować.

Źródło: Home & You