Blog – jak na nim zarabiać?

blog

blogowanie

Blog to wirtualny pamiętnik, dzięki któremu można nieco dorobić. Na rynku nie brak  platform, gdzie możemy go prowadzić zupełnie za darmo, nie ponosząc przy tym żadnych opłat za hosting czy domenę.

Co więcej, są one skonstruowane tak, że zawierają w sobie gotowy korektor. Dzięki niemu nawet stworzenie własnej strony to rzecz bardzo prosta, z czym poradzi sobie komputerowy laik. Warto o swoim blogu pomyśleć choćby dlatego, że można na nim zarobić. Jak tego dokonać i czy rzeczywiście można tu liczyć na duże profity?

Reklamy

Najpopularniejszym sposobem zarabiania na blogu są reklamy internetowe, które oczywiście muszą być powiązane tematycznie z samą witryną. Jeśli piszecie o książkach, warto umieścić reklamy najpopularniejszych księgarni. Miłośnicy wędkarstwa mogą natomiast zarobić na reklamach sklepów z wędkami i innymi akcesoriami przeznaczonymi dla wędkarzy.

Programy partnerskie

Dobrym pomysłem jest również umieszczenie na stronie banerów kilku sklepów, z którymi współpracujemy na zasadzie partnerstwa. Wówczas każdy zakup w takim podmiocie z naszego polecenia będzie oznaczał, że część środków wydanych przez klienta w sklepie powędruje na nasze konto.

Artykuły sponsorowane

Szansą na ogromne dochody są również artykuły sponsorowane, które zlecają nam firmy. Koszt jednego artykułu to nawet kilka, a niekiedy kilkanaście tysięcy złotych, choć takie środki uzyskać jest nie łatwo. Wiele zależy od tego, jak często nasza witryna jest odwiedzana przez użytkowników. Im będzie ich więcej, tym oczywiście lepiej.

Czy teraz jesteście zdecydowani na założenie własnego bloga? Wszystkich zainteresowanych tym sposobem zarabiania i ogólnie pracą przez internet odsyłamy do jej encyklopedii, która znajduje się na stronie zarabiajprzez24.pl.

Zobacz też:

Mój blog powstał dla kobiet, takich jak ja – wywiad z Iwoną Kmitą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.