10 sprawdzonych pomysłów na prezenty dla wnuków

prezenty dla wnuków

Wielkimi krokami zbliża się magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. To czas, który najchętniej spędzamy z bliskimi nam osobami. Tradycyjnie obdarowujemy innych upominkami, by pokazać jak bardzo nam na nich zależy.

W praktyce jednak wygląda to tak, że spędzacie wiele godzin w galeriach handlowych, stojąc w długich kolejkach i na gorąco wybierając prezenty pod choinkę, często również przepłacając. Dlatego, żeby w tym roku oszczędzić Wam nerwów i przesadnych wydatków, przygotowałam listę sprawdzonych pomysłów na prezenty dla wnuków.
Okazuje się, że największy kłopot sprawia Wam wybór prezentów dla najmłodszych pociech. Tu sprawa faktycznie jest bardziej złożona. Ważne, żeby dobrać prezent odpowiednio do wieku oraz zainteresowania dziecka. Poniżej kilka propozycji.

 1. Ubranka

  Jeśli chcecie kupić prezent dla maluszka to na pewno odpowiednie będą ubranka, czapeczka, czy buciki. Pod warunkiem, że znacie rozmiar ubrań Waszego wnuczka. Oczywiście, jeśli kupicie większe to z pewnością również się przydadzą.

 2. Pluszaki

  Wszelkiego rodzaju przytulanki i inne przyjemne w dotyku pluszaki. Mogą mieć kształt ulubionej postaci z bajki lub funkcję podpięcia do wózka czy łóżeczka.

 3. Naczynia

  Kolorowe naczynia to świetny prezent dla dzieci, które uczą się dopiero jeść. Spożywanie posiłków, które znajdują się na talerzu z narysowaną Myszką Mike może sprawiać ogromną frajdę. Takie naczynia są plastikowe, dostosowane do małych rączek dzieci i łatwo dostępne.

 4. Maty interaktywne

  Dla dzieci, które nie potrafią jeszcze siedzieć, albo dopiero zdobywają tę umiejętność, maty to świetne rozwiązanie na łączenie zabawy z nauką. Leżąc na takiej macie maluchy mogą dotykać nóżką, bądź rączką różnych elementów i przy tym uczyć się na przykład dzięków jakie wydają zwierzęta.

 5. Klocki, puzzle, gry planszowe

  To doskonałe rozwiązanie dla nieco starszych wnucząt. Wspaniale rozwijają logiczne myślenie i kreatywność. Mogą służyć do wspólnej zabawy ze starszym rodzeństwem, rodzicami i dziadkami.

  Kilka zestawów klocków znajdziesz m.in. TUTAJ

 6. Tablica kredowa

  Fajne rozwiązanie, gdyż może korzystać z tego więcej dzieci. A najważniejsze to, fakt,że szkraby nie malują wtedy po ścianach.

 7. Książki

  Książki to zawsze doskonały prezent, ponieważ jest łatwo dostępny. Taki prezent jest świetny dla dzieci, które uczą się czytać. To również fajna propozycja dla nastolatków. Można kupić im książkę z ulubionej serii.

 8. Pendrive

  Ta maleńka przenośna pamięć ucieszy każdego nastolatka. Będzie mógł na niej zabierać materiały potrzebne w szkole. Taki pendrive może mieć wyjątkowy kształt, na przykład piłki dla początkującego piłkarza.

 9. Skarbonka

  Taki gadżet w fajnym kształcie czy z ciekawym mottem może ucieszyć zarówno wnuka jak i rodzica. Może być ciekawym elementem dekoracyjnym w pokoju.

 10. Kubek termiczny

  Na rynku jest dostępnych mnóstwo kubków. O różnych kształtach, strukturze czy wzorach. Na pewno przyda się w drodze do szkoły.

To jest jedynie część pomysłów na prezenty dla wnuków, jeśli jednak macie bardzo ograniczone fundusze pamiętajcie, że w święta nie liczą się gadżety z najdroższych sklepów, ale możliwość spędzenia tego czasu razem.
Zawsze możecie też stworzyć coś własnoręcznie. Wnuki będą się cieszyć nawet z blachy kolorowych pierniczków.

Autor: Alicja Janik