Program – darmowe leki 75+

darmowe leki 75+Jeszcze do wczoraj program „Darmowe leki 75+” dla większości z nas był jedną z wyborczych obietnic PiS. Dziś, po konferencji nowego Ministra Zdrowia powoli zaczyna on nabierać realnych kształtów.

 

Prawo i Sprawiedliwość już podczas kampanii wyborczej postanowiło postawić na obecnych oraz przyszłych seniorów. Jednymi z najważniejszych punktów na liście obietnic do spełnienia po wyborach były obniżenie wieku emerytalnego oraz darmowe leki dla seniorów. Powoli obietnice PiS-u zaczynają nabierać realnych kształtów. Projekt ustawy dotyczącej emerytur już raz był złożony w Sejmie VII Kadencji, a teraz po raz kolejny ma trafić pod obrady sejmu. Natomiast szczegóły programu „Darmowe Leki 75+” przedstawił dziś Minister Zdrowia.

 

Jak się można spodziewać nie każdy dostanie bezpłatne leki w każdej ilości. Już w projekcie programu zawartych jest kilka warunków, które należy spełnić, by móc korzystać z darmowych medykamentów:
 

  1. leki będą mogli otrzymać jedynie pacjenci w wieku 75+;
  2. bezpłatnie można otrzymać wyłącznie leki przepisane przez lekarza rodzinnego;
  3. farmaceutyk musi znaleźć się na liście leków refundowanych.

 
Jak to w życiu bywa diabeł tkwi w szczegółach. Niestety tych jeszcze brakuje, dlatego wszyscy seniorzy czekają na dokładne wytyczne, ponieważ to od nich w dużej mierze będzie zależało ile pieniędzy pozostanie w portfelu osób 75+.