Pyszna kawa każdego ranka

Pyszna kawa każdego ranka

Kawa to ulubiony napój rzeszy Polaków. Często zaczynamy dzień od filiżanki tego czarnego naparu. Jedni piją kawę z cukrem, inni z mlekiem, a jeszcze inni czarną. Zobacz, co warto mieć w swoim domu, aby kawa była za każdym razem idealna.

 

Najprostszy sposób na kawę – wrzątek z czajnika

Najprostszym sposobem na zaparzenie kawy jest zalanie zmielonych ziaren lub kawy rozpuszczalnej gorącą wodą. Jednak, jak wiadomo nie można tego zrobić bez dobrego czajnika. Dziś najczęściej korzystamy z czajników elektrycznych, jednak czajniki tradycyjne też mają swój urok, czego doskonałym przykładem jest czajnik Wesco.

czajnik Wesco
Fot. Galeria Limonka

Espresso z ekspresu

Dla osób, które rano potrzebują dużej dawki kofeiny idealnym pomysłem będzie zakup ekspresu ciśnieniowego do kawy. Często rezygnujemy z zakupu tego urządzenia ze względu na wysoką cenę, warto jednak pamiętać, że cena uzależniona jest w dużym stopniu od ilości funkcji jakie ono posiada. Wybierając ekspres ciśnieniowy trzeba mieć na uwadze, że będzie nam służył przez co najmniej kilka lat, więc może warto zainwestować w dobrej jakości urządzenie.

ekspres do kawy
fot. Barokko

A może coś pośrodku?

Jeśli nie masz ochoty wydawać fortuny na ekspres do kawy, a napój zalewany wrzątkiem Ci nie odpowiada możesz spróbować kawy z kawiarki. To niewielkie urządzeni łączy zalety czajnika i ekspresu. Można jej używać w każdej kuchni – wystarczy tylko dostęp do kuchenki gazowej, elektrycznej lub indukcyjnej. Jest też bardzo prosta w obsłudze, podobnie jak czajnik. Z drugiej strony można w niej przygotować pyszną, esencjonalną kawę bez fusów. Koniecznie trzeba też podkreślić, że cena kawiarka jest zdecydowanie niższa aniżeli cena ekspresu do kawy, co jest jej niewątpliwą zaletą.

kawiarka
Fot. Czerwona Maszyna

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *