Zalety i wady oszczędzania na rachunku bankowym

rachunek bankowy

rachunek bankowyOszczędności mają to do siebie, że szybko się rozchodzą, jeżeli nie są ulokowane w dobrych rękach, lub gdy człowiek je gromadzący nie potrafi zdyscyplinować się przed ich przedwczesnym wykorzystaniem.
 

Kiedy zbiera się pieniądze na określony cel, nie mając w sobie sumienności i dyscypliny, będących fundamentem efektywnego oszczędzania, nie można łudzić się, że osiągniemy pożądaną sumę, a nasza skarbonka zapełni się bez żadnego uszczerbku na zawartości. Na szczęście banki w Polsce wyszły naprzeciw potrzebom swoich potencjalnych klientów, oferując liczne lokaty czy też konta inwestycyjne, pozwalające pomnożyć swoje oszczędności przy niewielkim wysiłku. Oprocentowania większości z nich są bardzo korzystne dla klienta, a jedną z takich ofert jest właśnie konto oszczędnościowe.
 

Dlaczego właśnie konto oszczędnościowe?
Ta forma inwestycji jest znana z dużej elastyczności i dostępu do ulokowanych pieniędzy, co zdobyło zdecydowanie większą popularność wśród Polaków niż lokaty. Właśnie dostęp do pieniędzy, oraz atrakcyjny procent wzrostu pieniędzy na przestrzeni danego czasu przyciąga tak wielu klientów, decydujących się na założenie konta oszczędnościowego w różnych placówkach. Z pewnością ma ono dużo zalet, daje poczucie bezpieczeństwa i stabilności inwestorowi, ponieważ nie musi on rezygnować na stałe z dostępu do swoich rosnących pieniędzy. W razie jakiegokolwiek wypadku losowego może on skorzystać z pieniędzy, nie mając ograniczonego dostępu, co inaczej przedstawia się w przypadku lokaty, której dostęp do pieniędzy jest ograniczony.

 
Wady konta oszczędnościowego
Jak każda opcja oferowana przez bank, konto oszczędnościowe ma również swoje wady, oprócz niezaprzeczalnych zalet. Wadą jest fakt, iż jeżeli inwestor nie jest zbyt wytrwałą osobą w oszczędzaniu, bardzo łatwo może wypłacić pieniądze i zaprzepaścić sobie szansę na zysk. Kolejną wadą jest również nieporównywalnie niższy procent niż oferowany w lokacie, co z kolei niesie za sobą dużo mniejszy zysk, niż z pieniędzy ulokowanych właśnie na lokacie. Ponadto okres oprocentowania kwoty jest długi, a w czasie jego trwania mogą zdarzyć się różne wypadki losowe, które zmuszą inwestora do wypłacenia pieniędzy, a co za tym idzie – oszczędzanie zakończy się bezowocnie.
 

Każda inwestycja jest dobra, jeżeli odpowiednio się ją ulokuje, a fachowa wiedza odpowiednich ludzi sprawi, że w dogodnym dla nas czasie będziemy cieszyć się zarobionymi pieniędzmi, które będziemy mogli przeznaczyć na spełnienie nawet najdroższych marzeń.
 

Po więcej porad udaj się na konta-oszczednosciowe.blogspot.com.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.