Rodzinna Wigilia

Rodzinna Wigilia

Wieczerza wigilijna to bardzo charakterystyczny posiłek. Na stole przy którym zasiadają bliscy i znajomi stawiane jest 12 postnych dań. Wigilia wymaga od gospodarzy ogromnych przygotowań. Trzeba posprzątać dom, ubrać go, nakryć stół i oczywiście ugotować wszystkie wigilijne specjały. Jeśli po raz kolejny to właśnie na Was spoczywa przygotowanie świąt dla dzieci i wnuków, może warto zmienić warunki wspólnego świętowania? Do Wigilii Bożego Narodzenia jeszcze trzy tygodnie, więc jest czas na wprowadzenie drobnych zmian.

Co musicie zrobić sami?

Jeśli wieczerza wigilijna odbędzie się w waszym domu, to sprzątanie Was nie ominie. Trzeba będzie także ubrać świątecznie całe mieszkanie i przygotować stół na przyjęcie gości. Musicie pamiętać o tym, by zabezpieczyć odpowiednią ilość talerzy, szklanek i sztućców. I oczywiście nie możecie zapomnieć o odpowiednio dużej powierzchni pod choinką tak, aby zmieściły się tam wszystkie prezenty.

Prace do podziału

O ile prac związanych z przygotowaniem mieszkania do wigilijnego ucztowania nie można oddelegować, o tyle przygotowanie wigilijnych potraw jak najbardziej.  Jeśli święta w waszym domu spędzają także dzieci i wnuki, to nie zastanawiajcie się zbyt długo tylko podzielcie się pracą z każdym uczestnikiem wieczerzy. Już teraz spotkaj się córką czy synową i ustalcie, która z was jaką potrawę przygotuje. Taki podział prac sprawi, że przygotowania do wieczerzy nie będą dla gospodarzy tak wielkim obciążeniem. Jeśli w waszym domu świętować będą również wnuki, skorzystajcie z ich pomocy przy ubieraniu choinki. Dzieci z pewnością chętnie zawieszą wcześniej przygotowane ozdoby na choince.

Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi świętami obchodzonymi w naszym kraju. Wspólnie zasiadamy do wieczerzy wigilijnej, a potem przez kolejne dni spędzamy czas w gronie rodzinnym. Jeśli w świętowaniu bierze udział kilka, a niekiedy nawet kilkanaście osób, to ugotowanie jedzenia dla wszystkich staje się nie lada wyzwaniem. Dlatego nie czekaj, tylko zaproponuj wspólne przygotowanie wigilijnych potraw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.