Rodzinna Wigilia

Rodzinna Wigilia

Wieczerza wigilijna to bardzo charakterystyczny posiłek. Na stole przy którym zasiadają bliscy i znajomi stawiane jest 12 postnych dań. Wigilia wymaga od gospodarzy ogromnych przygotowań. Trzeba posprzątać dom, ubrać go, nakryć stół i oczywiście ugotować wszystkie wigilijne specjały. Jeśli po raz kolejny to właśnie na Was spoczywa przygotowanie świąt dla dzieci i wnuków, może warto zmienić warunki wspólnego świętowania? Do Wigilii Bożego Narodzenia jeszcze trzy tygodnie, więc jest czas na wprowadzenie drobnych zmian.

Co musicie zrobić sami?

Jeśli wieczerza wigilijna odbędzie się w waszym domu, to sprzątanie Was nie ominie. Trzeba będzie także ubrać świątecznie całe mieszkanie i przygotować stół na przyjęcie gości. Musicie pamiętać o tym, by zabezpieczyć odpowiednią ilość talerzy, szklanek i sztućców. I oczywiście nie możecie zapomnieć o odpowiednio dużej powierzchni pod choinką tak, aby zmieściły się tam wszystkie prezenty.

Prace do podziału

O ile prac związanych z przygotowaniem mieszkania do wigilijnego ucztowania nie można oddelegować, o tyle przygotowanie wigilijnych potraw jak najbardziej.  Jeśli święta w waszym domu spędzają także dzieci i wnuki, to nie zastanawiajcie się zbyt długo tylko podzielcie się pracą z każdym uczestnikiem wieczerzy. Już teraz spotkaj się córką czy synową i ustalcie, która z was jaką potrawę przygotuje. Taki podział prac sprawi, że przygotowania do wieczerzy nie będą dla gospodarzy tak wielkim obciążeniem. Jeśli w waszym domu świętować będą również wnuki, skorzystajcie z ich pomocy przy ubieraniu choinki. Dzieci z pewnością chętnie zawieszą wcześniej przygotowane ozdoby na choince.

Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi świętami obchodzonymi w naszym kraju. Wspólnie zasiadamy do wieczerzy wigilijnej, a potem przez kolejne dni spędzamy czas w gronie rodzinnym. Jeśli w świętowaniu bierze udział kilka, a niekiedy nawet kilkanaście osób, to ugotowanie jedzenia dla wszystkich staje się nie lada wyzwaniem. Dlatego nie czekaj, tylko zaproponuj wspólne przygotowanie wigilijnych potraw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *