Rozpisani seniorzy – propozycja PWN

rozpisani.pl

rozpisani.plGrupa PWN ma dla wszystkich chętnych bardzo ciekawą propozycję. Jeśli piszecie do szuflady, albo marzy Wam się własna książka, to warto skorzystać z możliwości jaką daje pogram rozpisani.pl.

 

 

Rozpisani.pl – co to takiego?

Rozpisani.pl to propozycja dla wszystkich, którzy marzą o wydaniu swojej książki. Jak można się domyślić bardzo trudne jest dotarcie do wydawnictwa osobom, które nigdy wcześniej nic nie opublikowały. Większość wydawnictw wymaga od autorów przysłania wydruku tekstu. Niekiedy konieczne jest przesłanie dwóch a nawet więcej kopii pod wskazany adres. Nie ma co ukrywać, że zarówno wydruk jak i przesyłka to spore koszty. Do tego należy zaznaczyć, że w większości wypadków na jednym wydawnictwie się nie kończy i wydruk należy wysłać do kilku różnych wydawnictw z nadzieją, że komuś się spodoba utwór. Jednakże samo dostarczenie tekstu to dopiero początek drogi do własnej książki. Potem pojawiają się negocjacje cenowe,  zawiłości prawne dotyczące praw autorskich itd. Dla wielu autorów droga ta jest tak wyboista, że rezygnują z jej przebycia i spełnienia swoich marzeń o książce własnego autorstwa.

 

Rozpisani.pl to propozycja dla tych, którzy stawiają na realizację marzeń. PWN stworzył specjalną platformę, która pozwala na niemal samodzielne opublikowanie własnej twórczości. Dzięki rozpisani.pl nie trzeba martwić się, że wydawnictwo nie przyjmie książki do publikacji, ponieważ samodzielnie decydujemy o jej wydaniu. Wystarczy wykupić pakiet startowy, wysłać treść książki i pozostawić resztę w rękach wydawców.

 

Ile kosztuje wydanie książki?

Jak można się spodziewać wydanie książki nie jest darmowe. W programie rozpisani.pl istnieje kilka pakietów wydawniczych do wyboru. Cena wydania utworu uzależniona jest od ilości egzemplarzy, zakresu prac niezbędnych do przygotowania tekstu do publikacji, ilości stron kolorowych – z ilustracjami lub zdjęciami, projektu okładki itp. (dokładny cennik można sprawdzić na stronie programu).

 

Czy to się opłaca?

Na pierwszy rzut oka cena wydania książki może wydać się wysoka, niemniej jednak Grupa PWN oferuje swoim autorom nie tylko możliwość wydania książki na papierze lub w formie ebooka, ale również możliwość jej sprzedania. Zgodnie z założeniami programu autor decydujący się na współpracę z wydawnictwem ma zapewnioną:

  • pomoc w wydaniu własnej książki;
  • pomoc we wprowadzeniu pozycji na rynek księgarski;
  • dużą niezależność jako pisarz i wydawca;
  • zachowanie pełnych praw autorskich do utworu, kontrolę nad zawartością i projektem książki;
  • stałe i wysokie honorarium od sprzedaży książki;
  • stały dostęp do wyników sprzedaży i prosty system rozliczeń;
  • pewność, że książka znajdzie się w księgarniach w ciągu 6 tygodni od wydania.

 

Ponadto w cenie zawarte są także usługi związane z korektą czy redakcją treści.

 

Czy warto zainwestować w wydanie książki?

Na to pytanie trudno odpowiedzieć. Wszystko zależy od tego, jak bardzo zależy nam na własnej publikacji. Dla wielu osób wydanie swojej pierwszej książki jest otwarciem drogi do wielkiej kariery pisarskiej, dla innych to totalna porażka. Niemniej jednak warto pamiętać, że jeśli nie spróbujemy to nie dowiemy się czy nasze pisanie jest coś warte.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.