Ruszają kulturalne spacery dla rodziców z dziećmi i seniorów!

kulturalny spacer

Już w lutym we Wrocławiu rozpoczynają się kulturalne spacery dla rodziców z dziećmi i seniorów – Baby Art Walk i Senior Art Walk. Fundacja Art Transparent zaprasza do galerii i muzeów na oprowadzania kuratorskie, wspólne zwiedzanie najnowszych wystaw i rozmowy przy kawie. Wiosenna edycja potrwa do czerwca i zakończy się wizytą w przepompowni Port Miejski podczas 18. Przeglądu Sztuki SURVIVAL. Wstęp wolny.

BAW! się w środy o 13:00. Zacznijmy od kawy

Baby Art Walk to inicjatywa szczególnie przyjazna mamom, w tym mamom karmiącym. Od lutego do czerwca odbędzie się 8 spotkań w 10 galeriach sztuki. Cykl rozpoczyna się 12 lutego wystawą “15{68a24649aced58f37f65f174392d56845b88dd88d46f33118fa4849dc5aef396} abstrakcji. Alfons Mazurkiewicz i Anna Raczyńska” w Mieszkaniu Gepperta. Spacerowi towarzyszyć będą rozmowy przy kawie w ramach międzynarodowej inicjatywy MOMMAS Coffee. – Projekt ma na celu powrót do tradycji spotkań w gronie kobiet, dzielenia się doświadczeniem rodzicielstwa, tworzenia przestrzeni do rozwoju i wsparcia – mówi Karolina Bieniek z Fundacji Art Transparent. Tego samego dnia uczestnicy spaceru obejrzą wystawę “Ślady” w Centrum Sztuki WRO, która szczególną uwagę poświęca przyrodzie. W ramach odsłony wiosennej entuzjastów Baby Art Walk czeka jeszcze wizyta w Muzeum Teatru na wystawie “GOYA – DALI. Gdy śpi rozum, budzą się potwory” prezentująca 160 grafik z cyklu Kaprysy Goi i ich interpretacji autorstwa Salvadora Dalego, oraz w Muzeum Współczesnym Wrocław na wystawie “Rzeka podziemna” Łukasza Rusznicy. Spacery odbędą się także w OP ENHEIM, Ratuszu, Galerii Arttrakt, Muzeum Pana Tadeusza i Pawilonie Czterech Kopuł.

Rezerwuj czwartki o czwartej!

Senior Art Walk to nowe działanie Fundacji Art Transparent. W ramach drugiej edycji projektu przygotowano aż 10 spotkań w 13 wrocławskich lokalizacjach. – Celem SAW! jest aktywizacja społeczna i kulturalna seniorów, którzy są zainteresowani wystawami sztuki najnowszej w naszym mieście – mówi Ewa Pluta, kuratorka cyklu. Spacery rozpoczną się 6 lutego zwiedzaniem wystawy “Asana Fujikawa & David Hockney. Postacie płynącego świata” w OP ENHEIM i wizytą w Galerii Miejskiej. W wybrane czwartki o czwartej seniorzy będą mieli okazję odwiedzić m.in. Centrum Sztuki WRO, Arsenał – Muzeum Miejskie Wrocławia i wystawę Kariny Marusińskiej pt. “Kamienie, które płaczą”, galerie BWA Wrocław Główny, BWA Studio na Ruskiej i FOTO-GEN (dawny Domek Romański) oraz poznać bliżej Zakład Narodowy im. Ossolińskich.

Wiosenne odsłony obu projektów zakończą się w czerwcu podczas 18. edycji Przeglądu Sztuki SURVIVAL, która w tym roku odbędzie się w przepompowni Port Miejski pod hasłem “Wasteland”.

Organizatorem Baby Art Walk i Senior Art Walk jest Fundacja Art Transparent. Więcej informacji: www.arttransparent.org