Sanatorium w domu – czy to możliwe?

Sanatorium

Sanatorium

Z wiekiem stan naszego zdrowia zaczyna pogarszać się. Coś strzyka w kościach, bolą stawy, pojawiają się problemy z krążeniem, sercem czy płucami. A to tylko początek długiej listy dolegliwości pojawiających się w „pewnym” wieku. Wśród sposobów na podreperowanie zdrowia jest pobyt w sanatorium. Jednak dla wielu pacjentów leczenie w sanatorium nie jest możliwe ze względu na warunki finansowe czy przeciwwskazania do leczenia w uzdrowisku. Dlatego pojawia się pytanie: może przenieść sanatorium do domu?

Sanatorium w domu – czy to możliwe?

Oczywiście wielkiego budynku, wielu pracowników i klimatu miejscowości sanatoryjnej nie da się przenieść do mieszkania, jednak można skorzystać z niektórych dobrodziejstw natury np. z wody siarczkowej z uzdrowisk Solca i Buska Zdroju zamkniętych w małych fiolkach i słoiczkach. Doskonałym tego przykładem jest pochodzący z Buska-Zdroju żel Bals Sulphur. W niewielkiej 300- gramowej butelce mieści się kuracja podobna do tej, z której korzystają kuracjusze sanatorium znajdującym się w tej miejscowości.

Bals Sulphur żel to zbiór najcenniejszych jonów mineralnych występujących w wodach Solca Zdroju. W leku tym występują aktywne biologicznie składniki solanki siarczkowej: siarkę dwuwartościową, jony wodorosiarczkowe, siarkę koloidalną, jony wapnia, magnezu, jodu, bromu i inne cenne mikroelementy. Kąpiele w wodzie zawierającej te związki sprawiają, że rozszerzają się naczynka krwionośne, poprawia się wygląd skóry, związki siarki przedostające się do organizmu wpływają pozytywnie na stan stawów. Podobne zalety ma Bals Sulphur żel. Jednak jego głównym atutem jest możliwość korzystania z zalet solanki siarczkowej w warunkach domowych. Wystarczy wetrzeć żel w skórę, aby móc poczuć efekt działania solanki w miejscu bolącym. Żel powinien być stosowany przez około 3tygodnie (21dni tak jak leczenie sanatoryjne), 2-3 x dziennie zgodnie z ulotką informacyjną.

Naturalne pochodzenie leków, znikome działanie uboczne, umiarkowana cena i dostępność bez recepty w aptekach i sklepach zielarskich są szansą na poprawę zdrowia pacjentów ze schorzeniami narządu ruchu prowadzącymi do ograniczenia ruchomości i przynoszą ulgę w bólach utrudniających poruszanie się i pracę.

sanatorium

Dzięki lekom i produktom uzdrowiskowym powstałym na bazie solanki siarczkowej występującej w Solcu Zdroju i Busku-Zdroju stosowanym podczas kuracji domowej można poczuć się zupełnie jak podczas zabiegów w sanatorium.
Więcej o zaletach solanki siarczkowej oraz leków powstałych na jej bazie można znaleźć na stronie sulphur.com.pl/substancje/woda-siarczkowa/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.