Sanatorium „ Włókniarz” – idealne miejsce dla Seniorów

sanatorium

sanatorium

W ostatnich latach coraz częściej słyszymy o aktywnych seniorach umiejętnie wykorzystujących każdą wolną chwilę na rozwijanie swych zainteresowań, a efektywność ich działania jest o tyle skuteczniejsza jeśli idzie w parze z dobrym zdrowiem i właściwą kondycją fizyczną, w myśl przysłowia „w zdrowym ciele zdrowy duch”.

Dbanie o zdrowie to również korzystanie z zabiegów wykorzystujących naturalne surowce lecznicze, skuteczne w zwalczaniu różnego rodzaju bólu, przed którym trudno uchronić się mając 50 lat i więcej.

Sanatorium „Włókniarz w Busku-Zdroju kieruje swoją bogatą ofertę zabiegową przede wszystkim do osób w wieku 50+ pragnących utrzymać dobrą kondycję fizyczną i prawidłowe funkcjonowanie stawów. Od ponad 40 lat leczy się tu skutecznie schorzenia narządu ruchu naturalnymi wodami siarczkowymi, pochodzącymi z własnego ujęcia Dobrowoda. Seniorzy doceniają wodę siarczkową w leczeniu schorzeń pochodzenia neurologicznego, ortopedycznego, reumatologicznego, a także nadciśnienia, nerwic wegetatywnych, chorób dziąseł i przyzębia oraz niektórych chorób skóry. Poza tradycyjnymi kąpielami w wannach, nowością w Sanatorium „Włókniarz” jest wyjątkowa kąpiel siarczkowa Królowej, w niezwykłej, iście królewskiej aranżacji. Kąpiel odbywa się w specjalnej beczce, nakrytej baldachimem, z towarzyszącą jej ciekawą prezentacją medialną genezy zabiegu. Każdy Senior korzystający z tego zabiegu może uwiecznić swoją „królewską” podobiznę wykonując pamiątkowe zdjęcie.

W sumie w Sanatorium „Włókniarz” można skorzystać z oferty ponad 60 różnych zabiegów leczniczych, w których oprócz wody siarczkowej wykorzystywane są także takie surowce balneologiczne jak borowina i solanka jodkowo-bromkowa, wspomagane ponadto zabiegami z hydroterapii, laseroterapii, magnetoterapii, fototerapii, muzykoterapii oraz masażu różnego typu.

Dużym zainteresowaniem wśród seniorów cieszą się inne oferowane tu nowości m.in. nowoczesny system do ćwiczeń HUR, przeznaczony dla potrzeb rehabilitacji, ćwiczeń dla seniorów, z wykorzystaniem zaawansowanej technologii sprzężonego powietrza zapewniającej bezpieczny, naturalny ruch i mniejsze obciążenie stawów.

Po wysiłku fizycznym warto odkryć inną tajemnicę „Włókniarza”- euforię słońca i kaskadę natrysków!

„Sztuczna plaża” to również tutejsza nowość. Specjalnie zaaranżowane pomieszczenie przeniesie Seniorów na nadmorski, słoneczny brzeg z kamienistą plażą, a „Wodna radocha” zrelaksuje i dostarczy mnóstwa radości. Różnorodne strumienie wody masują ciało dodając pozytywnej energii.

Jest to idealne miejsce do odnowy biologicznej, rekreacji i zabawy, zalecane dla wszystkich w tym także dla osób starszych.

Sanatorium „Włókniarz” to również bogata baza noclegowa i żywieniowa. Każdy senior znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie, od pokoi o podstawowym standardzie po komfortowe pokoje o standardzie podwyższonym, a zdrowa domowa kuchnia serwuje dania przyrządzane na miejscu, również z uwzględnieniem diet specjalistycznych, dostosowanych  do indywidualnych potrzeb zdrowotnych kuracjuszy. Seniorzy pragnący skorzystać z komfortowego pobytu w przystępnej cenie często chwytają okazję rezerwując pobyty promocyjne, zamieszczane na stronie internetowej Sanatorium : www.wlokniarz.pl.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *