Senior – idealny kredytobiorca

kredyt
kredyt
Fot. pixabay.com

Banki bardzo ostrożnie podchodzą do osób chcących wziąć kredyt. Dokładnie sprawdzają wysokość dochodów, możliwość spłaty zaciągniętego kredytu itd. Choć może się to okazać nieco zaskakujące bankierzy uważają, że jednymi z najlepszych kredytobiorców są seniorzy.

 

Stałe dochody
Dziś, kiedy nikt nie może być pewny swojej pracy, jednymi z nielicznych o stałych dochodach są emeryci. Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest gwarantem wypłacania świadczenia, a tym samym stałych dochodów seniora. Ponieważ stałość i systematyczność otrzymywania pieniędzy jest dla wielu kredytodawców priorytetem to osoby na emeryturze stają się automatycznie idealnymi kredytobiorcami.

 

Stabilizacja
Poza stałymi dochodami równie ważnym aspektem jest stabilna sytuacja rodzinna. Jeśli senior mieszka sam lub z współmałżonkiem i prowadzi ustabilizowane życie to jest uznawany za dobrego kredytobiorcę. Brak niespodziewanych wydatków, życie na miarę swoich możliwości finansowych i tylko niewielka potrzeba dodatkowych pieniędzy na wakacje, nowy samochód czy remont domu – to cechy klienta idealnego.

 

Obowiązkowość
Dodatkowym atutem starszych kredytobiorców jest ich obowiązkowość. O ile młodym ludziom zdarza się zapomnieć o spłacie raty czy pozwolić sobie na zapłacenie jej w późniejszym terminie, o tyle seniorzy bardzo rzadko to robią. Wielu starszych ludzi w pierwszej kolejności opłaca wszystkie zobowiązania, a dopiero na kolejnych miejscach znajdują się zakupy konieczne do życia. Na końcu listy wydatków znajdują się pieniądze, które senior przeznacza na drobne przyjemności.

 

Klient z bardzo stabilną sytuacją finansową, ustabilizowaną sytuacją rodzinną, a do tego obowiązkowy to najlepszy gwarant spłacanego kredytu. Tym samym nawet jeśli emerytura nie jest zbyt wysoka, to senior nie powinien mieć problemu z uzyskaniem kredytu.

Jeden komentarz


  1. To fakt, że starsze osoby, szczególnie na emeryturze są idealnymi kredytobiorcami. Nie mogłam dostać pożyczki na samochód, pomimo, że mam stałe zatrudnienie, nie mam rodziny na utrzymaniu. Jednak wysokość mojego wynagrodzenia była wg banku niewystarczająca. Poprosiłam o pomoc moją babcię. Okazało się, że jej bez problemu udzielono tej pożyczki. Już spłaciłam wszystkie raty i mogę w końcu cieszy się własnym pojazdem, choć wiem, że bez babci pomocy nie mogłabym liczyć na ten kredyt.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.