Seniorzy24.pl w mediach społecznościowych

media społecznościowe

Internet wydaje się być domeną ludzi młodych. To narzędzie pracy dzisiejszych trzydziesto- i czterdziestolatków. Studenci i uczniowie sięgają po komputery, tablety czy komórki, aby bawić się i uczyć z ich pomocą.
A co z seniorami? Jak się okazuje, także najstarsza część naszego społeczeństwa coraz chętniej zasiada przed monitorem. Nasz serwis to przykład miejsca stworzonego dla seniorów, które powstaje z ich udziałem. Rozwijamy się coraz bardziej, a ostatnio podbijamy kolejne media społecznościowe. Dziś kilka słów o tym, gdzie możecie nas spotkać.

Facebook

Nasz profil na Facebooku powstał równocześnie z serwisem Seniorzy24.pl. Muszę przyznać, że nie było łatwo znaleźć wielu fanów. Bardzo długo całą redakcją walczyliśmy o każdego kolejnego obserwatora. Był czas, kiedy zupełnie zrezygnowaliśmy z publikowania jakichkolwiek postów, ponieważ brakowało odzewu ze strony użytkowników Facebooka. Potem nadszedł czas konkursów, podczas których znacząco wzrosło zainteresowanie naszym profilem.
Na dzień dzisiejszy nasz profil polubiło ok. 1100 osób. Nowe posty zamieszczane są na FanPage’u prawie codziennie i docierają do kilkuset osób. Niemal na każdy opublikowany post reagują nasi najwierniejsi Fani, dzięki czemu pojawiają się polubienia i komentarze. Zdarza się również, że niektóre posty podobają się na tyle, że są udostępniane kolejnym użytkownikom Facebooka.
Muszę przyznać, że bardzo lubię Facebooka przede wszystkim za to, że mogę cieszyć się żywym odzewem na wszelkie publikacje. Dzięki polubieniom, komentarzom i udostępnianiu naszych treści wiem, że to, co robimy ma sens.

Google +

Google + to kolejna platforma społecznościowa, na której posiadamy swoje konto. Niestety nie jest ona tak popularna jak Facebook i znacznie trudniej jest znaleźć tam obserwatorów. Choć profil na tym medium posiadamy już od ponad dwóch lat nie cieszy się ono specjalnym powodzeniem. Szczerze musze przyznać, że z powodu braku jakiegokolwiek odzewu ze strony użytkowników zrezygnowaliśmy z regularnego prowadzenia konta. Obecnie pojawiają się na nim posty sporadycznie.
Google + to medium, które być może będziemy rozbudowywać, jeśli pojawią się tam zainteresowani naszym profilem użytkownicy. Jeśli macie konta na G+ dołączcie nasze konto do kręgów Waszych zainteresowań i pokażcie, że chcecie nas także na tam.

Pinterest

To nasze najnowsze odkrycie. Wspaniałe medium fotograficzne, gdzie można znaleźć mnóstwo inspiracji. Od niedawna mamy tam również swoje konto, do odwiedzenia którego wszystkich zapraszamy. Na razie nie możemy pochwalić się ogromną ilością odwiedzających i obserwujących, ponieważ dopiero zaczynamy, ale mam nadzieję, że już wkrótce znajdzie się wiele osób, które chętnie będą korzystały z udostępnianych przez na pinów. Zapraszamy wszystkich użytkowników Pinteresta do odwiedzania naszego profilu, komentowania i udostępniania naszych pinów.

Osoby zainteresowane tematyką poruszaną w naszym serwisie można spotkać nie tylko na Facebooku, ale również w innych mediach społecznościowych. Dlatego postanowiliśmy dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych czytelników. Jeśli posiadacie swoje konta w mediach społecznościowych dołączcie nas do kręgu swoich znajomych.