Siłownia pod chmurką

siłownia pod chmurką
Fot pixabay.com

Jeśli Twoją ulubioną rozrywką w ostatnim czasie stało się oglądanie telewizji bądź serfowanie po internecie, może nadszedł czas, aby wreszcie zacząć dbać o zdrowie, wygląd i kondycję fizyczną? Wcale nie musisz w tym celu wykupywać drogiego karnetu do klubu fitness. W okolicy z pewnością znajdzie się jakaś siłownia pod chmurką.

Jak mówi w wywiadzie dla serwisu infoWire.pl Paweł Mączyński, trener personalny z Centrum Zdrowego Ciała w Warszawie: „Organizm dużo lepiej pracuje na dworze, gdzie może się dotlenić. Trenowanie na świeżym powietrzu jest o wiele korzystniejsze niż – cały czas na siłowni w zamkniętym pomieszczeniu”.

Doskonałymi miejscami do ćwiczenia są siłownie pod chmurką. „Znajdujące się w nich przyrządy pozwalają na wykonywanie ćwiczeń tlenowych i siłowych. Mamy oddychać, dotleniać się i korzystać z powietrza” – zaznacza ekspert.

Trzeba pamiętać przy tym, ażeby ćwiczenia nie były zbyt trudne, a przede wszystkim – niebezpieczne. W przeciwieństwie do tradycyjnej siłowni w tej pod chmurką zazwyczaj nie ma instruktora, który pokieruje nami, podczas ćwiczeń.

 

Źródło: infoWire.pl