Słoneczny Zdrój: Kiedy sanatorium to coś więcej…

kriosaunaW ostatnim czasie polskie sanatoria przekształcają się w kurorty na światowym poziomie. Ich wyróżnikiem staje się nie tylko wysoka jakość leczenia, ale też cała otoczka związana z komfortem pobytu – wykwintna kuchnia, rozbudowane zaplecza rekreacyjno-sportowe i wellness oraz oferta kulturalna.
 

Zabierzemy Was do jednego z takich miejsc, do Hotelu Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness znajdującego się w Busku-Zdroju. Ten otwarty w 2013 roku czterogwiazdkowy obiekt to luksusowa opcja leczenia uzdrowiskowego w mieście słynącym z walorów rekreacyjnych i przyrodniczych, którego znakiem rozpoznawczym od dawna są lecznicze wody siarczkowe.
 

Zarówno Hotel Słoneczny Zdrój, jak i sanatoria zlokalizowane w Busku-Zdroju łączy szeroka oferta medyczna (rozbudowane zaplecze zabiegowe, profesjonalna kadra). Jednak to w hotelu znajduje się nowoczesny sprzęt medyczny, w tym m.in. do Biomechanicznej Stymulacji Mięśni (BMS) oraz do Terapii Sygnałem Pulsacyjnym (PST). Tu też zatrudnieni są znakomici rehabilitanci – doświadczeni fizjoterapeuci i masażyści. W wannach zabiegowych kuracjusze zażywają leczniczych kąpieli korzystając z największego skarbu Buska-Zdroju, a mianowicie wody siarczkowej, która płynie do hotelu bezpośrednio ze Źródła w Lesie Winiarskim.
 

Konsultacje lekarskie i nadzór nad całością części medycznej sprawują doświadczeni lekarze – Henryk Domagała (posiadający tytuł doktora z zakresu nauk medycznych) oraz Dariusz Klarecki (specjalista medycyny fizykalnej i balneoklimatologii). Uwzględniając te wszystkie czynniki, można śmiało oczekiwać poprawy stanu zdrowia już po pierwszym tygodniu kuracji.
 

Wyjątkowość Hotelu Słoneczny Zdrój jako obiektu uzdrowiskowego znajduje także odzwierciedlenie w jego bardzo szerokiej ofercie pozamedycznej, obejmującej: Restaurację Ponidzie, Klub Kalejdoskop, Winiarnię, taras słoneczny, ogród, czytelnię. Dla osób aktywnych przewidziano natomiast: cardio room, kręgielnię, bilard, boule, duże szachy, halę sportową (m.in. tenis, siatkówka, futsal), a także wypożyczalnię rowerów i kijków do Nordic Walking. Od pewnego czasu oferta wzbogacona została o Chatę Belonówke, w której odbywają się biesiady i inne imprezy kulinarne. W ofercie hotelu jest też 7 profesjonalnych gabinetów SPA (kosmetologia, masaże, ceremonie) oraz centrum wellness z basenem, jacuzzi i dwiema saunami.
 

widok_na_hotel_od_strony_wejsciaO tym, co jeszcze czyni z Hotelu Słoneczny Zdrój obiekt uzdrowiskowy najwyższej klasy, przeczytajcie na jego stronie internetowej: Slonecznyzdroj.pl.

Wybrane profile lecznicze Słonecznego Zdroju (kliknij w wybrany):
leczenie łuszczycy
– rehabilitacja kręgosłupa
– wczasy odchudzające
rehabilitacja po mastektomii
– i inne.