Nie spłacasz zobowiązań? Skorzystaj z pomocy finansowej dla zadłużonych

pomoc finansowa dla zadłużonych

pomoc finansowa dla zadłużonych

Długi to problem wielu z nas. Choroba, nagła utrata pracy czy inny poważny problem mogą sprawić, że spłacanie dotychczas nieuciążliwych rat stanie się niemożliwe. I Ty nie jesteś w stanie spłacać swoich zobowiązań? Twoje zadłużenie rośnie z miesiąca na miesiąc, a Tobie coraz trudniej o spokojny sen? Wcale nie jesteś w sytuacji bez wyjścia. Sięgnij po pomoc dla zadłużonych i wyjdź na prostą.

Przyczyn, dla których powstało Twoje zadłużenie może być wiele. Ale bez względu na powód, dla którego się z nim zmagasz oraz wysokość długu, rozwiązanie jest zawsze jedno: spłata zobowiązania. Być może w obecnej sytuacji wydaje Ci się to nierealne – widzisz, że łączna wysokość rat do spłacenia przekracza Twoje możliwości finansowe. To jednak wcale nie zamyka Ci drogi do pozbycia się długów. Po prostu jest Ci potrzebna pomoc finansowa dla zadłużonych. W jakiej formie?

Pomoc dla zadłużonych to niekoniecznie kolejna pożyczka

Kiedy poszukujesz sposobu na to, w jaki sposób podreperować domowy budżet, być może rozważasz zaciągnięcie kolejnego kredytu lub wzięcie chwilówki. Sądzisz, że jednorazowy zastrzyk gotówki pomoże Ci szybko uregulować przeterminowane zobowiązania? Takie rozwiązanie może wydawać się kuszące, ale kolejne zobowiązanie finansowe wcale nie będzie szansą na spłatę zaległych należności. Biorąc kredyt za kredytem, łatwo wpaść w spiralę zadłużenia. Co zatem zrobić w zamian?

Zamiast rozważać wzięcie kolejnej pożyczki, skontaktuj się z wierzycielami i spróbuj się dogadać. Jeżeli Twoje zadłużenie znajduje się w obsłudze firmy windykacyjnej np. ULTIMO, to masz szansę wynegocjować nowe warunki spłaty i krok po kroku wyjść na prostą. Dzieje się tak dlatego, że firmie windykacyjnej również zależy na tym, byś uregulował zadłużenie i chce Ci w tym pomóc.

Jak wygląda pomoc dla zadłużonych w praktyce?

Abyś mógł uzyskać pomoc w spłacie długów, musisz wykonać pierwszy krok. Jest nim kontakt z wierzycielem czy firmą windykacyjną. Nie ignoruj wiadomości, które od nich otrzymujesz. Podjęcie rozmowy może Ci tylko pomóc. Dlaczego? Ponieważ w przypadku, gdy przez dłuższy czas nie płacisz rat i nie chcesz ustalić nowych warunków uregulowania zobowiązania, sprawa może zostać przekazana na drogę sądową. W efekcie narażasz się na dodatkowy stres oraz jeszcze wyższe koszty. Najlepiej rozwiązać kwestie zadłużenia na drodze polubownej.

Jeśli Twoje zobowiązanie obsługuje ULTIMO, nie zwlekaj z rozmową z doradcą. Udzieli Ci on kompleksowego wsparcia:

  • poinformuje o aktualnej wysokości zadłużenia,
  • pomoże przeanalizować domowy budżet celem ustalenia bezpiecznej dla Ciebie wysokości nowej raty,
  • ustali z Tobą ugodę, dzięki której swoje zobowiązanie będziesz spłacać na spokojnie, w takich ratach, które nie obniżą komfortu Twojego życia.

Pamiętaj: ugodę możesz wynegocjować nawet bez wychodzenia z domu – przez Internet, a raty, które zobowiążesz się spłacać, mogą być naprawdę niewielkie. Co najważniejsze zaś, porozumienie z firmą windykacyjną , o ile się z niego wywiążesz, pozwoli Ci spać spokojnie. Dług przestanie narastać, a Ty powoli wyjdziesz na prostą i unikniesz spirali zadłużenia.

Jeden komentarz


  1. Witam jestem zainteresowany ofertą pomocy w zadłużeniu z powodu choroby oraz utraty pracy .Pragne probkem rozwiazac polubownie. Jak do tego podejść.Pozdrawiam

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *