Suszarka do grzybów, owoców i warzyw

suszarka do grzybów

Jesień to czas obfitości. W ogrodach gałęzie uginają się pod ciężarem owoców, na grządkach jest mnóstwo warzyw a lasy pachną grzybami. Warto zrobić wszystko, aby korzystać z tych dobrodziejstw w jak największym stopniu i cieszyć się nimi jak najdłużej. Dlatego jednym z urządzeń, które warto mieć w domu jest suszarka do  grzybów, owoców i warzyw.

Suszenie owoców, warzyw, grzybów i ziół

Suszenie to jeden ze sposobów przechowania produktów żywnościowych. W naszych domach często wykorzystywane są suszone grzyby leśne, które chętnie wykorzystujemy do potraw takich jak bigos czy wigilijna zupa grzybowa. Korzystamy również z suszonych owoców, które są doskonałą przekąską zawierającą mnóstwo witamin. Najczęściej spotykane są suszone plasterki jabłek i gruszek oraz całe śliwki. Coraz częściej pojawiają się także suszone banany czy truskawki, które są doskonałym dodatkiem do płatków śniadaniowych. W domach można wykorzystywać również suszone warzywa oraz zioła, które świetnie sprawdzają się w roli przyprawy do różnych potraw.

Czym jest suszarka do owoców i grzybów?

Suszarka do grzybów, warzyw i owoców to elektryczne urządzenie, składające się z kilku półek, na których układa się pocięte w plasterki  warzywa, owoce, grzyby lub zioła. Delikatny nawiew ciepłego powietrza przyspiesza ich suszenie i zapobiega pleśnieniu.

Przecież można suszyć w inny sposób

W wielu domach grzyby czy plasterki jabłek są suszone w piekarniku lub nad kuchenką. Musisz jednak wiedzieć, że to bardzo nieekonomiczna metoda. Włączanie piekarnika na wiele godzin to ogromna strata energii elektrycznej. Jeśli postanowisz suszyć owoce lub grzyby nanizane na nitki tuż nad kuchenką gazową musisz wiedzieć, że może to być niebezpieczne. Jeśli ogień zgaśnie wówczas może dojść do zatrucia domowników.

Suszarka do grzybów i owoców – dlaczego warto ją mieć?

Suszarka to urządzenie, które przyspiesza proces suszenia produktów żywnościowych. Zużywa znacznie mniej energii elektrycznej aniżeli piekarnik. Jest też bezpieczna, co jest z pewnością jej ogromną zaletą.