Tanie bilety kolejowe – oferta Przewozów Regionalnych

Tanie bilety kolejoweFerie w szkole zaczęły się już na dobre. Wiele dzieci spędza czas wraz z rodzicami a inne z dziadkami. Jeśli masz pod opieką ukochane wnuki możecie razem wybrać się w podróż pociągiem. Jak się okazuje to co dla seniorów jest normalnym sposobem przemieszczania się, dla juniorów może być niezwykłą przygodą. Specjalnie dla podróżujących dziadków i wnuków sprawdziliśmy jakie oferty przewidują przewoźnicy ogólnopolscy i regionalni. W pierwszej części opisujemy oferty Przewozów Regionalnych.

 

Przewozy Regionalne – zniżki ustawowe

Pod nazwą „Przewozy Regionalne” kryje się przewoźnik obsługujący tanie połączenia na obszarze całego kraju. Niemal każde polskie województwo posiada własny oddział Przewozów Regionalnych. Zapytaliśmy rzeczników prasowych poszczególnych oddziałów o ich propozycje dotyczące taniego podróżowania dla seniorów z wnukami podczas ferii. Pani Anna Piotrowska rzecznik spółki Przewozy Regionalne Oddziału Łódzkiego z siedzibą w Łodzi poinformowała nasz, że:

 

[bs_notification type=”warning” dismissible=”false”]Przewozy Regionalne nie planują wprowadzenia specjalnych zniżek na okres ferii zimowych. Seniorzy podróżujący pociągami spółki Przewozy Regionalne mogą skorzystać ze zniżki ustawowej – dwóch przejazdów z ulgą 37% na podstawie zaświadczenia wydanego przez terenowe związki emerytów i rencistów. Zaświadczenie okazuje się wraz z dokumentem tożsamości stwierdzającym tożsamość osoby uprawnionej.[/bs_notification]

Tanie bilety kolejowe
Fot. Przewozy Regionalne

Przejazdy grupowe

Pani Jolanta Pych pełniąca funkcję rzecznika Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Przewozów Regionalnych z siedzibą w Olsztynie dodaje:

[bs_notification type=”warning” dismissible=”false”]Wśród taryf Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Przewozów Regionalnych jest wiele promocyjnych ofert skierowanych do naszych pasażerów. Poza obowiązującymi ulgami ustawowymi można skorzystać m.in. z taryfy ,,TY i raz, dwa, trzy”. Jest ona adresowana do grup pasażerów od 2 do 4 osób.[/bs_notification]

Zgodnie z założeniami wspomnianej taryfy zniżką mogą być objęci seniorzy podróżujący z wnukami ale także grupy znajomych wspólnie podróżujących podczas zimowych ferii.

Natomiast pani Małgorzata Struś z Lubuskiego Oddziału Przewozów Regionalnych poleciła nam taryfę, która sprawdzi się podczas nieco liczniejszych wypraw:

[bs_notification type=”warning” dismissible=”false”]„Przejazdy grupowe” – niezależnie od tego, czy grupa liczy 10 osób, czy też 100 osób.[/bs_notification]

 

 

REGIOkarty i REGIOkarty Senior

To jednak nie koniec propozycji dotyczących tańszych przejazdów dla seniorów, które znajdują się w ofercie spółki Przewozy Regionalne. Rzecznik Oddziału Pomorskiego Przewozów Regionalnych pan Jan Derdowski dodaje:

[bs_notification type=”warning” dismissible=”false”]Oferujemy ponadto możliwość nabycia i podróżowania wg  REGIOkarty i REGIOkarty SENIOR, są to spersonalizowane produkty Przewozów Regionalnych, skierowane do stałych klientów. Posiadacz wybranej karty, może kupić bilet według taryfy RAZEM, co w przypadku nabycia biletu jednorazowego pozwala obniżyć cenę o ok. 30%.[/bs_notification]

Pani Bogusława Kozdronkiewicz z Małopolskiego Oddziału Przewozów Regionalnych wskazuje na bardzo atrakcyjną cenę REGIOkart:

[bs_notification type=”warning” dismissible=”false”]Koszt REGIOkarty SENIOR wynosi rocznie- 59 zł, kolejna karta (w przypadku, gdy termin ważności dotychczasowej dobiegł końca lub zbliża się do końca) cena niższa o 20% od ceny pierwotnej) – roczna REGIOkarta SENIOR kosztuje wtedy 49 zł.[/bs_notification]

 

Dalszych informacji na temat REGIOkart udzieliła nam pani Dorota Jakiemczuk rzecznik Opolskiego Oddziału Przewozów Regionalnych:

[bs_notification type=”warning” dismissible=”false”]REGIOkarta SENIOR honorowana jest również przy przejazdach w pociągach innych przewoźników regionalnych takich jak Arriva RP, Koleje Dolnośląskie, Koleje Śląskie, Łódzką Kolej Aglomeracyjną i Koleje Wielkopolskie.[/bs_notification]

Tym samym wykupując REGIOkartę SENIOR można skorzystać z ulg na wielu trasach w całym kraju.

 

Bilet Turystyczny

Pani Wiesława Szabat Naczelnik Działu Handlowego Świętokrzyskiego Oddziału Przewozów Regionalnych dodaje, że:

[bs_notification type=”warning” dismissible=”false”]Inną ofertą godną polecenia jest “Bilet turystyczny” czy też “REGIO karnet“.[/bs_notification]

Pani Zofia Dziewulska Naczelnik Działu ds. Handlowych z Lubelskiego Oddziału Przewozów Regionalnych dokładniej tłumaczy nam czym jest oferowany przez przewoźnika „Bilet Turystyczny”

[bs_notification type=”warning” dismissible=”false”]

Bilet turystyczny – Bilet turystyczny i mini bilet turystyczny to doskonała oferta dla osób podróżujących w weekendy, uprawnia bowiem do wielokrotnej liczby przejazdów od godz. 18:00 w dniu roboczym poprzedzającym bezpośrednio kolejno po sobie następujące dni wolne od pracy, do godz. 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po tych dniach. Umożliwia on zatem podróżowanie od godziny 18:00 w piątek, do godziny 6:00 w poniedziałek (termin ważności rozpoczyna się od daty wskazanej na bilecie). Niewątpliwym plusem jest możliwość korzystania z oferty w tzw. “długie weekendy”, wtedy ważność biletu rozszerza się również na dni świąteczne sąsiadujące bezpośrednio z weekendem.

Bilet turystyczny  w zryczałtowanej cenie 45,00 zł – ważny jest wyłącznie w pociągach REGIO oraz osobowych Arriva RP, KD, KŚ, KW, KMŁ i ŁKA.

Mini bilet turystyczny  w  zryczałtowanej cenie 39,00 zł – ważny jest wyłącznie w pociągach REGIO. [/bs_notification]

Tanie bilety kolejowe

 

 

Dodatkowe oferty Przewozów Regionalnych

Przewozy Regionalne Sp. z o.o. ma duży wachlarz ofert zniżkowych przeznaczonych dla różnych grup klientów, które obowiązują w całym kraju. Jednakże niektóre oddziały spółki mają także dodatkowe oferty, które obowiązują jedynie na ich obszarze lub na ściśle określonych trasach. Doskonałym tego przykładem są zniżki, o których opowiedziała nam pani Renata Gerasimiuk z Oddziału Podlaskiego Przewozów Regionalnych.

[bs_notification type=”warning” dismissible=”false”]Naszym pasażerom polecamy ofertę „Połączenie w dobrej cenie”. To atrakcyjna cenowo oferta obejmująca wybrane relacje obsługiwane pociągami  REGIO. W województwie podlaskim pasażerowie mogą podróżować taniej na siedmiu trasach: z Białegostoku do Czarnej Białostockiej, Sokółki, Kuźnicy Białostockiej, Bielska Podlaskiego, Moniek, Łap i Suwałk.[/bs_notification]

 

Także Oddział Kujawsko-Pomorski posiada własną ofertę skierowaną do seniorów. Opowiada nam o niej pani Anna Kubacka pracująca w Dziale ds. Przewozowo -Handlowych:

[bs_notification type=”warning” dismissible=”false”]Od 19 października na terenie naszego województwa wprowadzono stałą specjalną ofertę „Kolej dla Seniora”, nie tylko na wyjazdy „okolicznościowe”. „Kolej dla Seniora” – jest dedykowana osobom powyżej 60 roku życia. W ramach tej promocji seniorzy kupują taniej bilety jednorazowe na przejazdy w jedną stronę w dowolnych relacjach w obrębie naszego województwa. Oferta dotyczy wyjazdów w godzinach od 8:00 do 14:00 lub od 16:00 do 24:00. W ramach promocji na seniorów czeka 70-procentowa zniżka.[/bs_notification]

 

Ferie zimowe wielu z nas kojarzą się przede wszystkim z górami – stąd też warto zwrócić szczególną uwagę na propozycję Oddziału Podkarpackiego, o którym opowiedział nam pan Jan Prawelski:

[bs_notification type=”warning” dismissible=”false”]

Chciałbym także dodać, że na terenie naszego województwa Przewozy Regionalne oferują bardzo korzystne ceny biletów w ramach “Taryfy Podkarpackiej” (TP) oraz oferty “Połączenie w dobrej cenie” (PWDC). W ramach wspomnianej TP koszt normalnego biletu do np. Komańczy to 20,28 zł, a w ramach PWDC do Przemyśla to 10,5 zł.

Chciałbym także zwrócić uwagę na  typowo turystyczne połączenia z naszej oferty, takie jak: Rzeszów – Komańcza – Rzeszów, czy Rzeszów – Horyniec Zdrój – Rzeszów.[/bs_notification]

Jak można się przekonać podróżowanie z Regionalnymi Przewozami może być bardzo ciekawą propozycją na spędzanie wspólnie z wnukami ferii, ale również długich weekendów czy wakacji. Zachęcamy wszystkich seniorów do skorzystania z możliwości poznawania Polski wraz z wnukami z niewielką pomocą tego przewoźnika.

Tanie bilety kolejowe

Autor: Agnieszka Pytlińska