Tanie loty po świecie – jakich szukać?

tanie loty
Fot. bissole.pl

Podróż samolotem przestała być utożsamiana z luksusem, na który mogą sobie pozwolić jedynie najbogatsi. Linie lotnicze walczą o klienta kusząc wieloma promocjami, ofertami oraz ciekawymi kierunkami w przystępnej cenie. Każdy podróżnik ma swoje własne sposoby na to jak kupić bilet w korzystnej cenie, a w internecie można znaleźć wiele stron oraz poradników jak to robić. Oto garść porad dla początkujących łowców okazji.

 

Otwórz się na różne opcje

Jeśli naszym środkiem transportu ma być samolot, warto rozważyć więcej niż jeden potencjalny kierunek podróży. Gdy uprzemy się na jedno, konkretne państwo, czas oczekiwania na dobrą ofertę ulega wydłużeniu, a kiedy wreszcie się pojawi może okazać się, że w niedogodnym dla nas terminie. Dlatego zrób listę przynajmniej pięciu celów dla potencjalnej podróży, którą chcesz podjąć.

Rezerwuj z wyprzedzeniem

Tanie latanie wymaga również pewnej elastyczności czasowej. Wiele linii lotniczych oferuje zniżki dla osób, które zarezerwują swoje bilety nawet pół roku wcześniej. Niektórzy lecą w miejsca, do których wcześniej nie planowali podróży, ale dlatego, że akurat były on w korzystnej ofercie przewoźnika. Zwykle szukanie taniego biletu warto rozpocząć 2-3 miesiące przed dogodnym dla nas terminem

Podróżuj wtedy, kiedy nie podróżują inni

Bilety wyraźnie drożeją w tych momentach roku, które związane są z większą niż zwykle liczbą podróżnych. Są to takie okresy jak: sezon wakacyjny, Boże Narodzenie, Nowy Rok i kilka poprzedzających je dni. Wiele linii organizuje także posezonowe wyprzedaże, na przykład w drugim tygodniu stycznia, kiedy gorączka noworocznych wyjazdów już opadnie. Najlepiej polować na okazje między wrześniem i listopadem, a także od stycznia do czerwca.

Należy pamiętać także o tym, że na cenę biletu wpływa także dzień tygodnia, w który zamierzamy podjąć podroż. Zwykle tańsze są oferty na wyloty w środku tygodnia (wtorek, środa, czwartek), niż te w weekend czy poniedziałek, kiedy jest więcej podróżnych.

Uważaj podczas zamawiania

Kiedy kupujesz bilet, dobrze jest przyjrzeć się dodatkowym opcjom w cenie biletu. Przewoźnicy oferują wiele udogodnień przed i w trakcie lotu, nie ma jednak nic za darmo. Rezygnacja z pierwszeństwa w wejściu na pokład, rejestracji bagażu czy jego dodatkowego ubezpieczenie może znacząco obniżyć cenę przelotu. Warto znaleźć rozsądny kompromis między wygodą, a swoimi funduszami.

Nie bój się niestandardowych rozwiązań

Ciekawym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na skorzystanie z mniejszych portów lotniczych w danym kraju. Przykładowo jeśli naszym celem jest Gruzja, można rozważyć lądowanie w Kutaisi, a nie w Tibilisi. Należy jednak brać pod uwagę koszty wynikłe z dodatkowego przejazdu z mniejszego lotniska.

Innym ciekawym sposobem jest planowanie podróży z przesiadkami w odpowiednich miejscach. Linie lotnicze zwykle dopasowują swoje ceny do rynku w danym kraju. I tak wylot z Lwowa na Karaiby może być znacznie tańszy niż wlot z Warszawy. Można najpierw tanio polecieć do sąsiedniego państwa, z którego mamy okazyjny wylot, a potem dopiero rozpocząć właściwą podróż.

Internet to twój przyjaciel

W sieci można znaleźć wiele stron i wyszukiwarek tanich biletów, należy mieć jednak na względzie, że algorytmy wyszukujące mogą po pewnym czasie „nauczyć się” naszych ulubionych kierunków lub dogodnego dla nas czasu i nie wyświetlać tych najkorzystniejszych ofert. Na stronie bissole.pl również można znaleźć aktualne i ciekawe promocje oraz zniżki.

Warto także obserwować strony oraz fanpage przewoźników, a także stron o tematyce lotniczej. Kluczem do znalezienia taniego biletu jest przede wszystkim cierpliwość oraz regularność.

JZ
Szukasz lotu w dobrej cenie? Sprawdź też promocje lotnicze w Bissole.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.