Targi nie tylko dla seniorów

Targi seniora kraków

Targi seniora kraków

Ma srebrne barwy, uśmiech i jest pełne energii – jedno z najważniejszych w kraju wydarzeń poświęconych tematyce senioralnej odbędzie się w ostatni weekend września w Krakowie.

Cieszące się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem Targi Seniora zapraszają na spotkanie do Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków w dniach od 27 do 28 września (godz. od 10 do 17). Na kilka tysięcy uczestników czeka mnóstwo atrakcji. Przede wszystkim będzie to okazja do odwiedzenia ekspozycji i zapoznania się z licznymi ofertami uzdrowisk i sanatoriów, biur podróży i ośrodków wypoczynkowych, placówek zdrowia, producentów kosmetyków i suplementów diety. A także bogatej oferty kulturalnej Krakowa. Szczególnie warte polecenia są odbywające się w tym roku liczne darmowe badania, m.in. słuchu, wzroku, stóp, kręgosłupa oraz usługi rehabilitacyjne i zabiegi kosmetyczne. Dla zwiedzających wystawcy przygotowali zniżki i konkursy z nagrodami: wycieczki krajowe i zagraniczne, pobyty w ośrodkach wczasowych i SPA czy pakiety kosmetyków.

Jednak najwięcej emocji i dobrej zabawy zapewni program artystyczny oraz spotkania z wyjątkowymi gośćmi. Tegoroczną gwiazdą targów będzie Tadeusz Woźniak, wybitny muzyk, kompozytor i wokalista, który 28 września zagra koncert. Artysta wykona swoje najbardziej znane przeboje, m.in. „Zegarmistrz światła” czy „Smak i zapach pomarańczy”. Na scenie pojawią się też niezwykle popularni uczestnicy telewizyjnego programu „Sanatorium Miłości”, którzy z różnych części kraju przyjdą specjalnie do Krakowa. Wśród zaproszonych gości specjalnych znaleźli się również Andrzej Piętowski, słynny podróżnik, kajakarz i odkrywca oraz Beata Borucka, popularna w sieci „Mądra Babcia”.  Nie zabraknie też licznych występów muzycznych, m.in. zespołu Filharmonii Krakowskiej. Wydarzeniom artystycznym na scenie towarzyszyć będzie również dyskusja poświęcona polityce senioralnej.

Równolegle odbywać się będą wykłady i prelekcje o tematyce zdrowotnej, turystycznej i społecznej. Można będzie np. dowiedzieć się wszystkiego co najważniejsze na temat szczepień, jak leczyć dolegliwości układu kostnego czy jak poprawić swoją pamięć. Policjanci doradzą jak zapobiegać zagrożeniom, na które szczególnie narażone są starsze osoby, zaś Izba Gospodarki Elektronicznej przeprowadzi szkolenie o bezpiecznych zakupach w Internecie.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie www.targiseniora.krakow.pl.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *