Telefon komórkowy dla seniora

teleon dla seniora
teleon dla seniora
Fot. fotolia.com

Gwałtownie rozwijający się rynek telefonii komórkowej, obejmujący coraz nowocześniejsze rozwiązania w postaci np. smartfonów dociera do coraz szerszej grupy odbiorców.

O ile wśród młodych, aktywnych zawodowo ludzi komórka stanowi oczywisty sprzęt codziennego użytku, o tyle dla osób starszych często jest wciąż tajemniczym i niezrozumiałym przedmiotem. Nienadążający za nowoczesną technologią seniorzy, mimo wielu obaw są jednak zmuszani do ich przełamania i rozpoczęcia przygody z telefonem komórkowym, gdyż jest często korzystniejsze dla nich pod kątem finansowym (w porównaniu do telefonu stacjonarnego), a przede wszystkim sposobem na kontakt z dziećmi i wnukami. I właśnie najbliżsi powinni udzielić pomocy w zakupie odpowiedniego modelu komórki, tak by była ona łatwa w obsłudze oraz przyjazna dla często niedoskonałego już w starszym wieku ciała.

 

Jaki powinien być telefon komórkowy dla seniora? Głównym kryterium wyboru komórki powinien być więc stan zdrowia i kondycja seniora. Nie wszyscy bowiem mają problemy ze wzrokiem, wymagające aparatu z czytelnym i dużym wyświetlaczem oraz dużymi i podświetlanymi klawiszami. Niektórzy cierpią na choroby związane z układem kostnym, utrudniającym przyciskanie wielu przycisków, a więc nie tylko ważna jest wielkość klawiszy, ale również proste menu, pozwalające na szybkie uruchomienie żądanej funkcji. Specjalne aparaty dla osób starszych często posiadają rozbudowane funkcje głosowe, ograniczające do minimum używanie przycisków.

Telefon dla seniora powinien mieć również specjalny przycisk SOS, dzięki któremu w razie potrzeby zostanie nawiązane połączenie z bliską osobą lub np. pogotowiem ratunkowym. Należy również zwrócić uwagę na ładowarkę, której najlepszą formą będzie stacja dokująca, do której włożenie aparatu nie będzie stanowić problemu. Jeśli już nasz bliski otrzyma swoją pierwszą komórkę, należy mu wszystko cierpliwie pokazać i wytłumaczyć, następnie przećwiczyć kilkakrotnie wszystkie niezbędne funkcje.

 

Zachęcamy do komentowania jakie są wasze doświadczenia odnośnie korzystania z telefonów komórkowych dedykowanym seniorom.
Natomiast jeśli jeszcze nie posiadacie swojej seniorskie komórki prezentujemy aktualną ofertę dostępnych komórek na rynku:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.