Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu naukowym, w którym trenowany jest umysł i ciało jednocześnie.
Na czym będzie polegało badanie?
Głównym założeniem naszego badania są regularne treningi, w trakcie których będą Państwo mieli szansę rozwijać zdolności planowania, rozwiązywania problemów, uwagę oraz umiejętności ruchowe, w tym utrzymanie równowagi.
Trening będzie trwał 1 miesiąc z częstotliwością ok. 3 spotkań w tygodniu, trwających 30 minut każde. Będzie odbywał się z użyciem komputera (nie jest jednak wymagana znajomość obsługi).
Za równo przed jak i po sesjach treningowych odbędą Państwo spotkanie z psychologiem, gdzie zostaną zmierzone trenowane funkcje. Każdy z Państwa oczywiście dostanie indywidualnie informacje o wynikach badań. Należy zaznaczać, że wszystkie informacje będą zbierane anonimowo i publikowane jedynie w formie zbiorczej.
Czas odbywania treningów zostaną do Państwa indywidualnie dopasowane, ćwiczenia odbywają się na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Stawki 5/7).
Co jest celem badania?
Celem badania jest opracowanie optymalnych rozwiązań wspierające seniorów w utrzymaniu świetnej kondycji umysłowej i fizycznej. Dzięki zebranym wynikom będzie możliwe dopasowanie treningów do potrzeb osób starszych. W przyszłości tego typu ćwiczenia będą mogły również pomagać wracać do zdrowia osobom z chorobami neurologicznymi.
Co mogę zyskać, biorąc udział w badaniu?
Wyniki dotychczasowych badań pokazują, że trening funkcji umysłowych i ruchowych może wspierać utrzymanie sprawności przez długie lata. W Polsce dopiero zaczyna się poszukiwać tego typu rozwiązań. Biorąc udział w badaniu mają Państwo szanse rozwijać swoje zdolności pod okiem indywidualnych trenerów. Przyczynią się również Państwo do opracowania kompleksowych metod wsparcia osób starszych i pacjentów z chorobami neurologicznymi.
Kogo zapraszamy?
Ze względu na charakter naszego badania zapraszamy osoby cieszące się dobrym zdrowiem, które ukończyły 65 rok życia i poruszają się samodzielnie (bez wsparcia laski, balkonika lub wózka inwalidzkiego).
Za udział w badaniu zostanie wypłacone wynagrodzenie w wysokości 300 zł (brutto).
Kontakt: W celu uzyskania szczegółowych informacji lub dokonania zgłoszenia prosimy kontaktować się z
mgr Justyną Wiśniowską,
tel: 506 044 938,
e-mail: justyna.wisniowska@psych.uw.edu.pl