Turnusy rehabilitacyjne – dla zdrowia, lepszego samopoczucia, wypoczynku

turnusy rehabilitacyjne dla seniorów

Organizacji wpisanych do rejestru organizatorów turnusów rehabilitacyjnych jest coraz więcej. Dzieje się tak dlatego, że coraz więcej osób potrzebuje zabiegów leczniczych połączonych z odpowiednim wypoczynkiem. Turnusy rehabilitacyjne dla seniorów to szansa na powrót do zdrowia, pokonanie różnego rodzaju dolegliwości, poprawę ogólnej kondycji organizmu.

Turnusy rehabilitacyjne dla seniorów

Turnus rehabilitacyjny dla osób starszych to oferta, z której można skorzystać zarówno poprzez dofinansowanie PFRON, jak i bez takiego wsparcia, całkowicie prywatnie. To doskonały prezent, jaki dzieci lub wnukowie mogą zrobić swoim najbliższym. Ostatnie lata z całą mocą przypomniały nam bowiem, że nie ma nic cenniejszego niż zdrowie. Wczasy rehabilitacyjne zaś to sposób na jego odzyskanie lub poprawę. To wyjazdy, które świetnie sprawdzają się w przypadku osób z dysfunkcją narządu ruchu. Regularne zabiegi wykonywane przez tydzień lub dwa, połączone z odpowiednią dietą, wypoczynkiem i uzupełnione dodatkowymi formami regeneracji ciała, są w stanie przynieść zaskakująco dobre efekty. Tego typu oferty specjalne mogą być kierowane także do szeregu innych pacjentów: po Covid-19, po udarze, zawale, z ogólnym zwyrodnieniem stawów, dolegliwościami mięśniowymi.

Pobyty lecznicze dla rodziców i dziadków

Konsultacje lekarskie, szereg profesjonalnych zabiegów dobranych do potrzeb, dostęp do strefy wypoczynku i regeneracji: basenu solankowego, tradycyjnego basenu połączonego z sauną i wiele innych atrakcji sprawia, że coraz więcej starszych osób z ogromną chęcią i entuzjazmem bierze udział w tego typu wyjazdach. W ramach turnusów rehabilitacyjnych pacjenci mają zapewnioną opiekę pielęgniarską i lekarską, dostęp do profesjonalnych rehabilitantów, odpowiednich zabiegów. Strona lecznica to jednak tylko jeden z elementów całego wyjazdu. Nie bez znaczenia jest tutaj także kwestia strefy wypoczynku, porannej gimnastyki, fitnessu, dostępu do basenu oraz szeregu innych atrakcji. To wszystko sprawia, że osoby starsze mogą przez okres wyjazdu autentycznie o siebie zadbać. Dla osób niepełnosprawnych (w zależności od stopnia niepełnosprawności) poszczególni organizatorzy także tworzą odpowiednio skonstruowaną ofertę. Baza zabiegowa powiększa się co roku, dzięki czemu coraz lepiej można odpowiadać na potrzeby pacjentów.

Turnusy rehabilitacyjne w Zakopanem

Oczywiście niemałe znaczenie ma to, gdzie na taki turnus rehabilitacyjny się jedzie. W Polsce funkcjonuje coraz więcej ośrodków, które mają status organizatora turnusów rehabilitacyjnych. Jednym z miejsc, które cieszy się największym zainteresowaniem, są polskie góry. Zakopane jest chętnie wybierane już od lat. Zaglądają tu także seniorzy na turnusy rehabilitacyjne. Warto zwrócić uwagę, że osoby, które borykają się z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi, bólami kręgosłupa, stopniem niepełnosprawności, ogólnie gorszym samopoczuciem niekoniecznie dobrze czują się w towarzystwie rozśpiewanego i bawiącego się często do wczesnego rana towarzystwa, które spotkać można na zakopiańskich Krupówkach. Z myślą o nich wszystkich powstają takie miejsca jak Willa Widokowa Wojnar, która znajduje się w pewnym oddaleniu od centrum miasta (około 2 kilometrów). Spacer na Krupówki bez problemu jest możliwy, natomiast hałas zabawy często się tutaj toczącej nie dociera do kuracjuszy spragnionych spokoju. Możliwość wykupienia pokoju z widokiem na Tatry i Giewont jeszcze bardziej podnosi wartość miejsca. Kluczowe jest tutaj jednak przede wszystkim połączenie ciszy i spokoju z lokalizacją w jednym z najpiękniejszych miejsc Polski.

Tekst sponsorowany