Udany związek po 50-tce – czy to możliwe?

udany związek po 50-tce

udany związek po 50-tcePrawie każdy w swoim życiu doświadczył rozstania. Często jest to przeżycie, które na długo pozostawia po sobie ślad, powodując tym samym, że zamykamy się na nową znajomość. O szukaniu miłości po rozstaniu opowiada psycholog  Ewa Kaczorkiewicz.

 

Wiele osób w wieku dojrzałym boryka się z dylematem „Czy warto kolejny raz szukać miłości?”. Skoro moje dotychczasowe doświadczenia są trudne, bo na przykład byłem wiele lat w nieudanym związku, doświadczyłem bycia zdradzonym i bolesnego rozwodu lub mimo bycia w relacji czułem się samotny i „zepchnięty na boczny tor”, to po co miałbym kolejny raz próbować. Po co znów mam cierpieć? Lepiej już zostać samemu, bez drugiej osoby oczekującej czegoś ode mnie, mającej pretensje, sprawiającej kłopoty, wymagającej kompromisów w tak przyziemnych sprawach jak wybór koloru nowej szafki nocnej. Dodatkowo z wiekiem nabywamy też wiedzy, często nieprzyjemnej, o relacjach w ogóle – obserwujemy bardziej lub mniej udane związki krewnych i znajomych,widzimy jak wiele spraw może się nie udać, tracimy wcześniejszy młodzieńczy idealizm i naiwność, zaczynamy się zastanawiać, czy udany związek jest w ogóle możliwy…

                                          Kliknij tutaj, aby przeczytać cały artykuł

 

Logo_razem50plus.pl_200

 

Jeden komentarz


  1. Każdy związek ma szansę, niezależnie od wieku. To zależy tylko od ludzi jak do niego podejdą. To,że miało się w życiu ciężki chwile nie znaczy ,żeby przekreślić przyszłe szczęście.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *