Ukruszony korek – to nie tragedia

ukruszony korek
Fot. pixabay.com

Kieliszek wina do obiadu czy kolacji to bardzo przyjemny dodatek. Jednakże każdy, kto lubi smak wina wie, że od czasu do czasu mogą pojawić się problemy z otwarciem butelki. Nieraz zdarza się, że korek pęka lub się kruszy. Zobacz, jak sobie wtedy poradzić.

 

To jak wyjąć ukruszony korek uzależnione jest od miejsca, w którym się złamał. Jeśli część korka znajduje się blisko wylotu butelki, wówczas można spróbować wkręcić korkociąg i wyjąć pozostałą część korka. Do tego celu można również wykorzystać specjalny przyrząd nazwany przyjaźnie akuszerką. Można go kupić w dobrych sklepach winiarskich.
Znacznie gorzej jest jeśli korek ukruszy się nieco głębiej. W takim wypadku nie pozostaje nic innego jak wepchnąć pozostałość do butelki, a następnie przelać wino do karafki. Jeśli korek pokruszy się na drobne kawałeczki, wówczas najlepiej jest wylać kilka kropel wina wraz ukruszonym korkiem a resztę podać w karafce. Tak podane wino będzie wyglądało elegancko i z pewnością nie będzie w nim niechcianych niespodzianek.
Jeśli znacie jeszcze inne metody na ukruszone korki w butelkach – czekamy na Wasze propozycje.