Ukruszony korek – to nie tragedia

ukruszony korek

Kieliszek wina do obiadu czy kolacji to bardzo przyjemny dodatek. Jednakże każdy, kto lubi smak wina wie, że od czasu do czasu mogą pojawić się problemy z otwarciem butelki. Nieraz zdarza się, że korek pęka lub się kruszy. Zobacz, jak sobie wtedy poradzić.

To jak wyjąć ukruszony korek uzależnione jest od miejsca, w którym się złamał. Jeśli część korka znajduje się blisko wylotu butelki, wówczas można spróbować wkręcić korkociąg i wyjąć pozostałą część korka. Do tego celu można również wykorzystać specjalny przyrząd nazwany przyjaźnie akuszerką. Można go kupić w dobrych sklepach winiarskich.

Znacznie gorzej jest jeśli korek ukruszy się nieco głębiej. W takim wypadku nie pozostaje nic innego jak wepchnąć pozostałość do butelki, a następnie przelać wino do karafki. Jeśli korek pokruszy się na drobne kawałeczki, wówczas najlepiej jest wylać kilka kropel wina wraz ukruszonym korkiem a resztę podać w karafce. Tak podane wino będzie wyglądało elegancko i z pewnością nie będzie w nim niechcianych niespodzianek.
Jeśli znacie jeszcze inne metody na ukruszone korki w butelkach – czekamy na Wasze propozycje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.