Vichy Liftactiv Advanced Filler – Twój sprzymierzeniec w walce ze zmarszczkami!

Vichy

VichyZmarszczki na twarzy to problem, z którym nie może pogodzić się żadna kobieta – stanowią one dla pań najgorszy rodzaj niedoskonałości, bowiem przypominają im o uciekającym czasie i nieuchronnym procesie starzenia się skóry. Zamiast jednak zamartwiać się przybywającymi latami oraz zmarszczkami, warto poszukać skutecznych sposobów na ich redukcję.Pomocny w tej kwestii może okazać się krem przeciwzmarszczkowy Vichy Liftactiv Advanced Filler z retinolem – substancją, która od wielu lat odnosi spore sukcesy na rynku kosmetycznym oraz farmaceutycznym.

 
Retinol, czyli witamina A w kosmetyce

Można powiedzieć, że retinol to zwykła substancja o niezwykłych właściwościach. To nic innego jak ustabilizowana postać witaminy A, która doskonale radzi sobie z różnymi niedoskonałościami na twarzy. Retinol jest częstym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych, jak również kremów dostosowanych do potrzeb cery tłustej i trądzikowej. Krem z witaminą A jest bowiem w stanie nie tylko wygładzić zmarszczki, stymulować proces odnowy komórek czy nadać skórze blask, ale też zmniejszyć rozszerzone pory, zredukować trądzik, a także rozjaśnić przebarwienia po wypryskach.

 

Jak działają kremy z retinolem na zmarszczki?

Krem z retinolem stanowi doskonałą propozycję dla pań z cerą dojrzałą, która charakteryzuje się widocznymi zmarszczkami na twarzy. Retinol działa w głębokich warstwach naskórka, silnie pobudzając jego komórki do produkcji nowego kolagenu. Jest to szczególnie ważne dla kobiet po 40. roku życia, u których wraz z wiekiem proces wymiany włókien kolagenowych ulega znacznemu spowolnieniu. Silne działanie retinolu w kremie może wywoływać efekt uboczny w postaci lekko zaczerwienionej i łuszczącej się skóry, jednak jest to niezbędny zabieg, który ma na celu pogrubienie naskórka poprzez wzrost nowych komórek.

 

Czy krem z retinolem jest odpowiedni dla cery suchej i wrażliwej?

Retinol to bardzo silna i intensywnie działająca substancja. Nie dziwi zatem fakt, że wiele pań, które mają na co dzień do czynienia z cerą suchą i wrażliwą, obawia się perspektywy możliwych podrażnień, zaczerwienień na skórze czy nadmiernego przesuszenia. Trzeba jednak zaznaczyć, że taki efekt uboczny zależy przede wszystkim od stężenia tej substancji w wybranym kremie. Jeżeli jesteśmy posiadaczkami skóry suchej i wrażliwej, właściwego kremu z retinolem powinnyśmy szukać w aptece. Jedną z takich propozycji jest krem Vichy Liftactiv Advanced Filler, którego hipoalergiczny skład został specjalnie dostosowany do potrzeb skóry suchej i wrażliwej. Dzięki temu możemy mieć pewność, że wybrany przez nas krem z retinolem pozwoli nam walczyć ze zmarszczkami w skuteczny, ale też bezpieczny sposób.

 

Jak stosować krem z retinolem przy cerze suchej i wrażliwej?

  • Krem z retinolem, tak samo jak w przypadku innych kremów pielęgnacyjnych, należy nakładać na skórę po uprzednim oczyszczeniu twarzy wybranym środkiem myjącym. Jednak w przypadku cery skłonnej do przesuszania i podrażnień należy zwrócić szczególną uwagę na to, by skóra po oczyszczeniu była dokładnie osuszona – w tym czasie wytworzy się na jej powierzchni ochronna warstwa sebum, co zmniejszy ryzyko podrażnień.
  • Kremy z witaminą A zdecydowanie lepiej stosować na noc niż na dzień – retinol w połączeniu z długotrwałym kontaktem ze słońcem może wywołać na twarzy problem przebarwień lub lekkich oparzeń słonecznych.
  • Jeżeli nasza skóra wykazuje silną nadwrażliwość na działanie retinolu, nie oznacza to, że musimy stanowczo zrezygnować ze stosowania kremu z witaminą A – podrażnienia i zaczerwienienia na skórze mogą być szczególnie dokuczliwe na początku stosowania kremu, jednak z czasem cera “przyzwyczai się” do tej substancji. Dlatego w początkowej fazie należy stosować krem co 2-3 dni i stopniowo zwiększać tę częstotliwość.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.