Wanna dla seniorów – ciekawy pomysł na łazienkę bez barier

wanna dla senioró

Higiena osobista pozwala w pełni cieszyć się życiem oraz uniknąć wielu chorób i dolegliwości. Dlatego powinna być czasem relaksu i przyjemności. Jednak wraz z upływem lat i zmniejszoną sprawnością fizyczną staje się ona coraz trudniejsza, często za sprawą korzystania z tradycyjnej wanny kąpielowej, która jest zupełnie nieprzystosowana do potrzeb seniorów. Wchodzenie, czy wychodzenie jest trudne i wymaga nie lada sprawności, podobnie jak wstawanie z pozycji leżącej. Co zrobić w takiej sytuacji?

Wydawać by się mogło, że jedyne rozwiązanie stanowi montaż kabiny prysznicowej. Wymaga to jednak przeprowadzenia kilkudniowego, uciążliwego remontu i sporych nakładów pieniężnych. Optymalną alternatywę stanowią otwierane wanny z drzwiczkami – wanny stworzone z myślą o potrzebach seniorów. Warto poznać zalety i korzyści płynące z tego rozwiązania.

Codzienna kąpiel może być komfortowa i nie wymagać dużego wysiłku. Wyobraźcie sobie Państwo, że wejście do wanny jest bajecznie proste – wystarczy tylko lekko unieść nogę, aby znaleźć się w środku i móc z niej korzystać. Dzięki zastosowaniu drzwiczek, próg wanny jest bardzo niski, dlatego można swobodnie i bez obaw wchodzić do niej i wychodzić. Nie należy się również martwić o przeciekanie – wanna jest w pełni szczelna, a producent udziela aż 10 lat gwarancji. Warto podkreślić, iż jest to produkt polski.

Wejście do wanny może być bajecznie proste

Wzmocnione dno wanny posiada antypoślizgową fakturę, dzięki czemu skutecznie chroni przez poślizgnięciem w trakcie kąpieli. Nie musicie już Państwo obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Specjalna konstrukcja czyni dno bardzo wytrzymałym oraz sprawia, że woda w wannie długo pozostaje ciepła. Miłośników kąpieli ziołowych i solankowych z pewnością ucieszy fakt, że wanna nie żółknie pod wpływem stosowanych środków.

Z wanny można korzystać w pozycji leżącej, ale dla osób preferujących natrysk w pozycji siedzącej przewidziano możliwość stosowania wygodnego siedziska z ergonomicznym wycięciem higienicznym. Jest to produkt uniwersalny i praktyczny dla każdego domownika – swoisty wielopokoleniowy kompromis.

Z myślą o potrzebach osób mających problemy z samodzielnym korzystaniem z wanny lub kabiny, producent stworzył specjalne wanny typu siedzącego posiadające zintegrowane siedziska i wysokie ściany zabezpieczające przed upadkiem.

Wanna z drzwiami typu siedzącego

Montaż wanny jest prosty i relatywnie szybki – poradzi sobie z nim każdy instalator sanitarny. Z łatwością wymieni starą wannę na taką z drzwiczkami. Szeroki wybór modeli w różnych długościach z pewnością pozwoli wybrać produkt odpowiedni dla potrzeb Klienta. Wanna dostarczana jest bezpłatnie pod wskazany adres na terenie całej Polski.

Wanny otwierane pozwalają na nowo cieszyć się przyjemnością płynącą z kąpieli. Sprawiają, że codzienne zabiegi higieniczne mogą przebiegać bez wysiłku, bez trudności i bez obaw o swoje zdrowie. Po prostu – bez barier.

 

Więcej informacji dotyczących wanien z drzwiczkami znajdziesz na stronie www.lazienkabezbarier.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.