Wczasy dla seniora – oto miejsce, do którego warto się wybrać

Termy Bukovina

Polscy seniorzy coraz częściej są aktywni, ciekawi świata i chcą maksymalnie korzystać z uroków jesieni życia. Wcale nie jest do tego potrzebna pokaźna emerytura.

W Polsce jest mnóstwo atrakcyjnych miejsc, które warto odwiedzić, aby odpocząć np. od opieki nad wnukami, nacieszyć się błogą ciszą i odkryć niewątpliwe uroki naszego kraju. Jeśli właśnie szukacie ciekawej destynacji na wczasy dla seniora, to skorzystajcie z naszej podpowiedzi. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Kierunek Tatry

Wczasy dla seniora kojarzą się z pobytami nad morzem, natomiast warto rozważyć naturalną alternatywę dla Bałtyku, czyli polskie Tatry. To wyjątkowo atrakcyjny region, w dodatku o każdej porze roku – a już zwłaszcza jesienią, kiedy to większość seniorów planuje krótsze i dłuższe wyjazdy.

Dlaczego warto wybrać się na wczasy pod Tatry? Oto kilka dobrych argumentów:

 • Tatry są piękne przez cały rok, w tym wczesną wiosną i późną jesienią, kiedy to można spodziewać się mniejszej liczby turystów;
 • Spędzając urlop pod Tatrami zawsze jest co robić, niezależnie od pogody;
 • Zakopane, szczególnie odwiedzone po latach przerwy, naprawdę może zachwycić – zwłaszcza, jeśli ominiemy te najbardziej zatłoczone miejsca;
 • Mnóstwo atrakcji dla turystów w każdym wieku – by wymienić tylko wjazd kolejką na Kasprowy Wierch;
 • Duży wybór szlaków o różnym stopniu trudności – seniorzy mogą np. wybrać się do jednej z tatrzańskich dolin;

Nie bez znaczenia jest również to, że na przestrzeni ostatnich lat powstały inwestycje drogowe znacząco ułatwiające dojazd pod Tatry. Obecnie nie jest to już podróż rodem z koszmaru, a komfortowa, bezpieczna trasa, która nie powinna być wielkim wyzwaniem nawet dla seniorów.

Korzyści z kąpieli w wodzie termalnej

Wybierając się na urlop pod Tatry koniecznie skorzystajcie z jednego z największych naturalnych skarbów tego regionu, czyli wody termalnej. To właśnie na Podhalu wydobywa się szczególnie zasobną w minerały wodę, która ma szerokie zastosowanie terapeutyczne.

Kąpiele w wodzie termalnej mogą przynieść szereg korzyści zdrowotnych, na przykład u osób borykających się z takimi problemami, jak:

 • Urazy ortopedyczne;
 • Przewlekłe kontuzje mięśniowe;
 • Bóle stawów i kości;
 • Choroby o podłożu reumatycznym (w tym reumatoidalne zapalenie stawów);
 • Choroby układu nerwowego;
 • Problemy z kręgosłupem (np. dyskopatia);
 • Osteoporoza;
 • Choroby skóry;
 • Choroby kobiece;
 • Zaburzenia metabolizmu;
 • Nadwaga i otyłość;
 • Choroby układu oddechowego;

Wiele osób w jesieni życia cierpi już na opisane dolegliwości, co tylko potwierdza, że wczasy dla seniora połączone z kąpielami w wodzie termalnej są strzałem w dziesiątkę.

Warto przy tym wspomnieć, że woda termalna ma zbawienny wpływ również na psychikę i doskonale pielęgnuje skórę. Kąpiele w ciepłej, wysoko zmineralizowanej wodzie, stymulują mózg do produkcji zwiększonej ilości serotoniny i endorfin, przy jednoczesnym zahamowaniu produkcji odpowiedzialnego za stres kortyzolu.

Woda termalna zawiera przy tym bardzo cenne minerały, w tym sód (Na), wapń (Ca), chlor (Cl), potas (K), siarkę (S), magnez (Mg) czy chrom (Cr), które biorą udział w procesach odbudowy skóry, włosów i paznokci, poprawiając wygląd, łagodząc stany zapalne, przyspieszając gojenie się ran oraz zahamowując procesy starzeniowe.

Zaznaczamy również, że wspomniane korzyści dla zdrowia i urody można odnieść dzięki kąpielom w wysokiej jakości wodzie termalnej, o wysokim stopniu mineralizacji i korzystnym bilansie jonowym. Gdzie taką znaleźć?

Termy BUKOVINA – idealny wybór na wczasy dla seniora

Termy BUKOVINA to jeden z najnowocześniejszych i najlepiej ocenianych kompleksów basenowych w Polsce. Znajduje się w samym centrum Bukowiny Tatrzańskiej, urokliwej miejscowości położonej zaledwie kilkanaście minut jazdy samochodem od Zakopanego.

Największą wartością Term BUKOVINA jest woda termalna, pozyskiwana z ujęcia znajdującego się na głębokości 2400 metrów. Jest to woda siarczanowo-sodowo-wapniowa, siarczkowa, fluorkowa, charakteryzującą się ogólną mineralizacją na poziomie 1593,2 mg/dm3, której temperatura na wypływie wynosi aż 64,5 stopnia Celsjusza.

Woda zasilająca baseny Term BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej zawiera 28 najcenniejszych minerałów oraz składniki specyficzne – siarkę dwuwartościową i fluorki. Można ją określać mianem wody o potencjalnych właściwościach leczniczych.

Więcej o tym, dlaczego szukając miejsca na wczasy dla seniora warto postawić na Tatry i Termy BUKOVINA, przeczytacie na stronie  https://www.termybukovina.pl/blog/gdzie-na-wczasy-dla-seniora-termy-bukovina-to-idealny-wybor.

[Artykuł sponsorowany]