Wiek to nie przeszkoda, czyli senior na wakacjach

Wrocław
Wrocławskie Muzeum Narodowe

 

Nadeszła w końcu upragniona emerytura – po wielu latach pracy, łączonej najczęściej z jednoczesną opieką nad dziećmi i wnukami, masz w końcu mnóstwo czasu. Możesz oddać się swoim ulubionym zajęciom, na które dotąd nie starczyło czasu ani sił z powodu natłoku zajęć.

Jedni preferować będą spokojny i w pełni zasłużony wypoczynek, polegający na popijaniu herbatki na tarasie lub w ogródku, pieleniu grządek czy spacerach z psem, inni zaś wolą spędzać czas aktywnie. Przed Tobą jeszcze wiele ciekawych rzeczy do zrobienia – jedynym ograniczeniem jest kondycja i stan zdrowia. Nie chcesz kojarzyć emerytury z siedzeniem na kanapie i powolnym starzeniem się, a zamiast tego wolisz spędzić czas aktywnie? Zaplanuj wyjazd lub chociaż wycieczkę – Polska kryje jeszcze wiele ciekawych miejsc do odkrycia. Zobacz, co możesz zrobić ze swoim wolnym czasem. Spędź go kreatywnie, jednocześnie dopasowując atrakcje do swojego wieku i możliwości.

Wrocław
Panorama Wrocławia

Wrocław – miasto możliwości dla wszystkich

Planując wypoczynek – czy to wakacje, czy też kilkudniową wycieczkę, warto wziąć pod uwagę największe polskie miasta. To prawdziwa kopalnia wspaniałych propozycji dla każdego, w tym oczywiście dla starszych osób. Większość miejscowości prowadzi rozmaite programy skierowane właśnie do seniorów, z wszelkimi udogodnieniami ze względu na wiek i możliwości poruszania się. Jednym z nich jest na przykład Wrocław – miejsce niekończących się pomysłów na spędzanie wolnego czasu, w którym nie sposób się nudzić. Odwiedzając to miasto, warto wybrać się na przykład w rejs parostatkiem po Odrze. Oferta skierowana jest specjalnie dla zorganizowanych grup seniorów. To nie tylko doskonała okazja na spędzenie dnia w sympatycznej atmosferze osób w podobnym wieku, wymiany poglądów i doświadczeń, ale przede wszystkim zachwycenie się przepiękną panoramą Wrocławia, który uznany jest za jedno z najwspanialszych miast w Polsce. Spotkanie z przewodnikiem, który opowie dokładnie o wszystkich mijanych zabytkach i ciekawych miejscach, zwiedzanie muzeów, kościołów oraz Uniwersytetu Wrocławskiego, połączone z obiadem to doskonały pomysł na spędzenie przyjemnego dnia.

Wrocław
Wrocławski Park Wodny

Basen w innym wydaniu – Aquapark z ofertą dla seniora

Zawsze lubiłeś wodę i rozrywkę w niej, jednak teraz czujesz się już za staro i zbyt nieatrakcyjnie na to, by pokazywać się publicznie w kąpielówkach lub stroju kąpielowym? Wrocławski Aquapark przygotował ofertę specjalnie z myślą o starszych osobach. Oferuje nie tylko bilety ze specjalnymi, atrakcyjnymi zniżkami, ale także zajęcia proponowane osobom po 55 roku życia. Skorzystasz tutaj z basenów rekreacyjnych i dedykowanych zajęć Aqua Aerobik, a także basenów solankowych. Lubisz ciepło? Możesz skorzystać więc z sauny – specjalnie z myślą o komforcie osób starszych, przygotowane zostało pomieszczenie o obniżonej temperaturze powietrza. Jeśli dbasz o kondycję, na terenie Aquaparku skorzystasz także ze specjalnej siłowni dla seniorów: z łatwym w obsłudze sprzętem, dostosowanym do możliwości osób po 55 roku życia. Życie zaczyna się na dobre po pięćdziesiątce – wykorzystaj wolny czas aktywnie!