Polskie babcie dla dzieci z Ukrainy

Polskie babcie dla dzieci z Ukrainy

Mądra Babcia, czyli blogerka Beata Borucka wraz z twórcami platformy SeniorApp organizują akcję „Polskie babcie dla dzieci z Ukrainy”, która ma zachęcić polskie babcie do pomocy przy bezpłatnej opiece nad dziećmi uchodźców z Ukrainy.

Projekt „Polskie babcie dla dzieci z Ukrainy” to inicjatywa polegająca na zorganizowaniu darmowego wsparcia i pomocy dzieciom ukraińskich uchodźców. Dzięki platformie SeniorApp można zostać „przyszywaną” babcią na czas adaptacji rodzin i dzieci do nowej sytuacji oraz otoczenia.

Największymi ofiarami tej tragedii są oczywiście dzieci, dla których wydarzenia ostatnich dni są ogromną traumą. Tym dzieciom potrzebny jest teraz spokój, troska, cierpliwość, ciepło i poczucie bezpieczeństwa, a ich matkom chwila oddechu. Jako babcia trojga wnucząt oraz liderka ponad 300 tysięcy polskich babć wpadłam na pomysł, abyśmy zostały „przyszywanymi” babciami dla tych przerażonych i zalęknionych dziecimówi pomysłodawczyni projektu, blogerka Beata Borucka znana, jako Mądra Babcia.

W akcje polskich babć zaangażowali się twórcy SeniorApp, platformy łączącej potrzebujących i chętnych do udzielania pomocy z całej Polski.

Ideą powstania SeniorApp było stworzenie społeczności, która za pomocą nowoczesnych narzędzi ułatwi życie seniorom. Każdy z nich może za jej pośrednictwem znaleźć opiekuna, który będzie świadczył usługi porządkowe, opiekuńcze czy medyczne. W obecnej sytuacji role się zmieniają – dziś to seniorzy mogą ułatwić życie uchodźcom, pomagając im odnaleźć się w naszym kraju po ciężkich przeżyciach. Nie wahaliśmy się ani chwili, aby dostosować naszą platformę do obecnej sytuacji i potrzeb wsparcia uchodźców z dotkniętej wojną Ukrainy. Zrobiliśmy to w ciągu 24 godzin. Co więcej, przygotowaliśmy materiały informacyjne i zorganizowaliśmy centrum informacyjne w językach polskim, ukraińskim i rosyjskim. Jesteśmy dumni z tego, że pomagamy i możemy być współtwórcami tak potrzebnej akcjimówi Przemysław Mroczek, współzałożyciel platformy SeniorApp.

W aplikacji mobilnej oraz na stronie internetowej SeniorApp dostępna jest już dodatkowa zakładka „Babcie dla Ukrainy”, działająca w trzech językach: polskim, ukraińskim i rosyjskim. Umożliwia ona rejestrację każdej osoby chcącej zostać „przyszywaną” babcią oraz rejestrację, osób chcących skorzystać z takiej opieki, które posiadają polski numer telefonu komórkowego. Jeśli go nie mają, mogą skontaktować się z infolinią. Jej konsultanci chętnie wyjaśnią szczegóły i pomogą w skorzystaniu z usługi, a także udzielą wszelkich informacji dotyczących tego, gdzie jeszcze można uzyskać potrzebne wsparcie. Infolinia działa pod numerem 727 207 020 i jest obsługiwana przez osoby mówiące w języku polskim, ukraińskim oraz rosyjskim.

System rejestracji SeniorApp jest skonstruowany, tak aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno chętnym do pomocy babciom, jak i dzieciom branym pod opiekę. Wystarczy pobrać ją z Google Play lub App Store albo zalogować się na stronie internetowej www.seniorapp.pl. Podczas rejestracji użytkownik zostawia minimalną liczbę danych wrażliwych tj. imię, nazwisko oraz numer telefonu. Dokładniejsze informacje wymagane są podczas zgłaszania się do roli opiekuna, musi on podać m.in. lokalizację, by była ona widoczna dla osób chcących skorzystać z babcinej opieki. Robimy wszystko, aby każdy czuł się bezpiecznie. Dlatego – po otrzymaniu zgodny od potencjalnego opiekuna – potwierdzamy jego tożsamość poprzez system bankowymówi Igor Marczak, współtwórca aplikacji SeniorApp.

Osoby potrzebujące pomocy w kwestiach innych niż opieka nad dziećmi, mogą z niej skorzystać również za pośrednictwem SeniorApp. Oferowane wsparcie obejmuje m.in. załatwienie sprawy urzędowej, umówienie wizyty lekarskiej, zorganizowanie transportu czy innych działań, których zakres i szczegóły są ustalane indywidualnie.

……

Więcej informacji na:

MĄDRA BABCIA
FANPAGE MĄDRA BABCIA https://www.facebook.com/madrababcia/
GRUPA MĄDRE BABCIE FACEBOOK https://www.facebook.com/groups/madrebabcie
INSTAGRAM MĄDRA BABCIA https://www.instagram.com/madrababcia/

Artykuł zewnętrzny