Wielkanocne turnusy rehabilitacyjne dla seniorów

Wielkanocne turnusy rehabilitacyjne dla seniorów

Wielkanoc to dla seniorów dobra okazja do zadbania o swoje zdrowie i spędzenia świątecznych dni w gronie innych kuracjuszy.

W wielu ośrodkach wypoczynkowych organizowane są w tym czasie turnusy rehabilitacyjne z dodatkowymi atrakcjami. Do jakich miejscowości warto się wybrać i dlaczego? Przeczytaj w artykule.

Wielkanoc to dla seniorów dobra okazja do zadbania o swoje zdrowie i spędzenia świątecznych dni w gronie innych kuracjuszy. W wielu ośrodkach wypoczynkowych organizowane są w tym czasie turnusy rehabilitacyjne z dodatkowymi atrakcjami. Do jakich miejscowości warto się wybrać i dlaczego?

Turnusy rehabilitacyjne nad morzem poza sezonem

Często sądzi się, że na turnusy rehabilitacyjne nad polskie morze najlepiej jeździć latem, kiedy woda w Bałtyku jest najcieplejsza, a dni są długie i słoneczne. Jednak te zalety niekoniecznie są najistotniejsze z punktu widzenia seniorów, zwłaszcza tych, spragnionych ciszy i spokoju oraz ciężko znoszących wysokie temperatury. Również ilość jodu zawartego w morzu i w powietrzu latem jest najniższa. Biorąc to wszystko pod uwagę warto rozważyć wyjazd na turnusy rehabilitacyjne wczesną wiosną, na przykład właśnie na święta wielkanocne. A zatem w jakich nadmorskich miejscowościach warto spędzić turnusy rehabilitacyjne? Sugerujemy trzy zróżnicowane lokalizacje nad Bałtykiem, dzięki którym można poznać różne oblicza polskiego morza.

Wielkanocne turnusy rehabilitacyjne w Krynicy Morskiej

Krynica Morska to atrakcyjne miejsce, często polecane na turnusy rehabilitacyjne. Położona jest na Mierzei Wiślanej i zachwyca wyjątkowo urokliwymi plażami, spokojem i niesamowitymi widokami. Z obu stron otoczona jest wodą, ponieważ znajduje się pomiędzy Zalewem Wiślanym i Zatoką Gdańską. Krynica Morska to bardzo czyste, obfitujące w jod powietrze, długie, piaszczyste plaże oraz wysokie, białe wzniesienia wydmowe. Z portu pasażerskiego można wybrać się między innymi na rejsy do Tolkmicka, Gdańska a także odwiedzić miasto Mikołaja Kopernika – Frombork. Przez Krynicę przebiega również malownicza ścieżka rowerowa. Turnusy rehabilitacyjne w Krynicy Morskiej szczególnie polecamy seniorom, którzy oprócz odpoczynku w ośrodku wczasowym chcą aktywnie spędzić ten świąteczny czas.

Wielkanocne turnusy rehabilitacyjne w Juracie

Turnusy rehabilitacyjne w Juracie polecamy seniorom, którzy chcą odkryć niepowtarzalny klimat półwyspu Helskiego i Mierzei Wiślanej poza sezonem. Jurata to słynny przedwojenny kurort, w którym bawiły się elity. Znana jest z drewnianego molo spacerowego, z którego można podziwiać Zatokę Pucką oraz z deptaka, łączącego Morze Bałtyckie właśnie z Zatoką Pucką. Miejscowość położona jest w sosnowym lesie i panuje tutaj uzdrowiskowy mikroklimat, więc to wymarzone miejsce na zdrowotne turnusy rehabilitacyjne. Kuracjusze mają do wyboru dwie piaszczyste plaże: długą, spokojną i szeroką nad Morzem Bałtyckim i węższą nad Zatoką Pucką. Z Juraty aż do Helu ciągnie się malowniczy szlak rowerowy.

Wielkanocne turnusy rehabilitacyjne w Kołobrzegu

Kołobrzeg to największe uzdrowisko w Polsce i popularny kierunek na turnusy rehabilitacyjne dla seniorów, którzy bardziej od kameralnych miejsc (jak Krynica Morska czy Jurata) wolą większe miejscowości. W Kołobrzegu jest co zwiedzać: ratusz, wieża ciśnień, muzeum Oręża Polskiego, latarnia morska to tylko kilka miejskich atrakcji. Seniorzy spragnieni kontaktu z naturą docenią piękne plaże i widok na otwarte morze.

Wielkanocne turnusy rehabilitacyjne pomogą seniorom nie tylko podreperować swoje zdrowie, ale też spędzić świąteczny czas w aktywny sposób i w gronie innych uczestników wyjazdu. Wystarczy wybrać ośrodek wypoczynkowy w najbardziej odpowiedniej dla siebie miejscowości i można zacząć się pakować na kwietniowe turnusy rehabilitacyjne.

Artykuł sponsorowany