Wiosenne porządki

wiosenne porządki

wiosenne porządkiTwoje meble mają więcej, niż 20 lat? Odkurzacz ledwo zipie i coraz częściej sięgasz po szczotkę do zamiatania? Pamiętaj, by zadbać o komfort swojego mieszkania. Dzięki dobrze urządzonym wnętrzom, nie tylko podniesiesz komfort przebywania w mieszkaniu, ale również nabierzesz sił i apetytu na swoje życie.

 

 

Porządki w mieszkaniu, porządki w życiu

Nie wiesz od czego się zabrać? Wpuść do swojego mieszkania świeżego powietrza! Świeża porcja tlenu doskonale wpłynie na Twoje samopoczucie. Poza tym o wiele łatwiej będzie Ci rozejrzeć się po całym mieszkaniu, a także zaplanowanie kolejnych czynności.

 

Może masz nadal problem, czy zabrać się za odnowienie mieszkania samodzielnie, czy poprosić kogoś o wykonanie generalnego remontu. Poniżej przedstawiamy Ci pomocną listę, dzięki której łatwiej będzie Ci podjąć decyzję o kolejności wiosennych porządków.

 

Lista wiosennych porządków:

 

1. Zajrzyj do kuchni

 Przeciekający kran, za mały stół, czajnik z dużą ilością kamienia, za mała ilość wpadającego światła, piekarnik przypalający każde ciasto. To tylko niektóre z szczegółów, które potrafią uprzykrzać życie, a także do których starasz się od lat przyzwyczaić. Może przyszedł czas na usunięcie wszystkich usterek?

Może warto spojrzeć na swoją kuchnię z innej perspektywy?

 

Propozycje małych metamorfoz:

– Załóż mini zielnik na ścianie, który będzie niesamowitym źródłem witamin i mikroelementów.

– Wymień zasłony na lekkie i jasne firany.

– Wybierz elegancką, i nowoczesną zastawę stołową, wprowadzając minimalizm wśród zbieranych od lat kubków, talerzy i szklanek, nie mających swojej pary

 

2. Czy w salonie jest miejsce na relaks?

Na ścianach znajdują się wzorzyste, rozpraszające tapety? Nie mówiąc już o masywnej meblościance, której nie jesteś w stanie przesunąć nawet podczas świątecznych porządków. Aż strach pomyśleć, ile za nią znajduje się pająków. Fotel, na którym siadasz niedługo rozłoży się na cztery części? W salonie oglądasz telewizję, pijesz kawę, czytasz gazety, przyjmujesz gości, a co najważniejsze – relaksujesz się.

 

Propozycje małych metamorfoz:

– Wymień masywny kredens, ma zgrabne i nieduże meble modułowe. Pewnie część rzeczy, które znajdują się w obecnych meblach, od dawna nie są już Ci do niczego potrzebne.

– Zainwestuj w wygodny fotel lub narożnik, na którym swobodnie wyciągniesz swoje nogi.

– Zamiast niemodnych tapet, ożyw swój pokój dzienny słonecznymi lub pastelowymi kolorami. To będzie niesamowita dawka energii.

 

3. Wygodna łazienka

Na pewno wchodzenie i wychodzenie z wanny nie jest już dla Ciebie taką łatwą czynnością jak kiedyś.  Wiekowa toaleta może kojarzy Ci się jeszcze z latami Twojej młodości, ale na pewno jest jedną z przyczyn wysokich rachunków za wodę. Czy nie przyszedł czas na zakup mniejszej pralki? Odkąd Twoje dzieci wyfrunęły z rodzinnego gniazda, na pranie z pełnym wsadem czekasz dniami, a nawet tygodniami.

 

Propozycje małych metamorfoz:

Na miejsce wanny, zamontuj wygodny prysznic z brodzikiem. Przemieszczanie się w nim będzie zdecydowanie łatwiejsze.

– Wymień toaletę na taką, która posiada spłuczkę pozwalającym na oszczędzanie wody. Efekty takiej zmiany szybko zauważysz w dużo niższych rachunkach za wodę.

– Wymień pralkę na mniejszą lub z możliwością prania przy połowie wsadu. Znowu Twoje rachunki za wodę będą mocno odciążone.

 

4. Bólu kręgosłupa znikaj – czyli remanent w sypialni

Od lat śpisz na tym samym łóżku. Natomiast od kilku, uskarżasz się na ból kręgosłupa, albo w odcinku szyjnym, albo w odcinku lędźwiowym. Czy nie przyszło Ci do głowy, że Twój ból pleców i kiepskie samopoczucie mają związek z niewygodnym łóżkiem? Jeśli w Twojej sypialni znajduje się telewizor lub inne urządzenie emitujące fale, koniecznie pozbądź się ich z tego miejsca. Zobaczysz, że jakość Twojego snu, znacznie się poprawi.

 

Propozycje małych metamorfoz:

Najwyższy czas zamienić wysłużoną kanapę, na łóżko z wygodnym materacem. Może nie uwierzysz, ale na rynku są materace idealnie dopasowane do osób mających wszelkie schorzenia kręgosłupa. Sen na nich jest rewelacyjny i podnosi samopoczucie.

– Zadbaj o dobre okno w sypialni. Skuteczne odcięcie się o hałasu ulicznego, na pewno wyprze niespokojny sen i zamieni go w błogi wypoczynek.

– Na dźwiękoszczelnym oknie, powinny wisieć zasłony lub zostać zamontowane rolety, zapewniające odpowiednie zaciemnienie. W dużych miastach, czasami ciężko rozróżnić jest dzień od nocy.

 

5. Czas zajrzeć do pawlacza

Może nie masz w swoim mieszkaniu pawlacza. Ale na pewno dysponujesz takim miejscem, w którym gromadzisz wszystkie rzeczy, które „mogą się jeszcze kiedyś przydać”. W rzeczywistości są to eksponaty pamiętające jeszcze ubiegły wiek, z którymi po prostu nie możesz się rozstać. Pozbycie się ich jest prawdziwym wyzwaniem. Można jednak spróbować znaleźć im inne miejsce lub zorganizować garderobę z prawdziwego zdarzenia.

 

Propozycje małych metamorfoz:

– Podziel wszystkie swoje skarby na takie, które są naprawdę potrzebne, które możesz komuś wydać, a także na takie, z jakimi najzwyczajniej w świecie nie możesz się rozstać.

– Zorganizuj garderobę lub miejsce do przechowywania według obecnych standardów. Współczesne rozwiązania nie tylko pozwolą Ci na przechowywanie dużej ilości przedmiotów na niewielkiej powierzchni, ale również zdyscyplinują Cię do trzymania wszystkiego na swoim miejscu.

– Możesz posiłkować się kolorowymi tekturowymi pudłami, organizerami do szuflad, a także mocą rozmaitych pomysłów na jeszcze lepszą organizację miejsca do przechowywania.

 

6. Czy wszystkie urządzenia działają

Mikser, który szybko się przegrzewa, lodówka, którą trzeba co chwilę rozmrażać i znosić jej hałaśliwe buczenie. Może jednak masz do czynienia z odkurzaczem, który więcej wydala kurzu, niż go wciąga. Nie miej do siebie wyrzutów, że trzymasz starocie. Na pewno za każdym razem, kiedy w Twoim domu miało pojawić się nowe urządzenie, pieniądze i tak były na podstawowe potrzeby dzieci, a później wnuków.

 

Propozycje małych metamorfoz:

– Zrób listę urządzeń, które już dawno odmówiły Ci posłuszeństwa, lub wyglądają na takie, że nie przeżyją kolejnego sezonu.

– Zastanów się nad wymianą sprzętów AGD na energooszczędne. Niestety przestarzałe urządzenia nie cieszą się ani zbyt dobrą funkcjonalnością, ani tym bardziej predyspozycjami do obniżania rachunków za energię elektryczną.

– Dowiedz się ile może kosztować Cię wymiana sprzętu. Zacznij od najpotrzebniejszego. Jeżeli nie możesz bez konkretnego urządzenia funkcjonować, można szybko pożyczyć pieniądze z firmy MoneyMan. Zaletą takiego rozwiązania jest darmowa pożyczka, z możliwością oddania pieniędzy po przyjściu emerytury lub renty. Całkowity brak odsetek oraz dodatkowych kosztów, jest niezwykle komfortowym rozwiązaniem.

 

Zaplanuj kolejne zmiany

Rozpoczynając prawdziwe porządki wiosenne, a nawet zmiany w swoim mieszkaniu, możesz zaplanować kolejne metamorfozy. Nie musisz wszystkiego robić w jednym terminie. Pomyśl o tym, że zwiększenie komfortu  w swoim mieszkaniu, ma przynieść Ci jak najwięcej radości i przyjemności. Dzięki korzystnym pożyczkom w MoneyMan, bez problemu możesz zaplanować także budżet na kolejne zmiany. W ten sposób nie ominie Cię żadna promocja na sprzęty RTV lub AGD, bądź wygodne meble. Ponieważ zawsze już masz dostęp do szybkiej gotówki online.

 

Sąsiedzka pomoc

Motywując sąsiadów do wiosennych zmian wokół siebie, możecie się wzajemnie wspierać w metamorfozach mieszkaniowych. Nie wiesz jak wydać aby nie stracić? Przy wzajemnym korzystaniu z produktów MoneyMan, Twoi sąsiedzi zyskują dostęp do rekomendowanych przez Ciebie produktów finansowych. Udzielasz im cennych informacji na temat darmowej pierwszej pożyczki internetowej. Gdy skorzystają z Twoich porad, w zamian zyskujesz punkty bonusowe. Punkty możesz wymieniać na prawdziwe złotówki, przy pomocy których spłacisz swoją obecną pożyczkę.

 

Bądź na czasie ze swoimi wnukami!

Wnuki nie rozstają się z telefonami? Może dokonają tego, gdy zobaczą w jaki sposób zmieniasz swoje mieszkanie, a przy okazji jak bardzo przepełnia Cię energia. Gdyby ich także zainteresowała szybka pożyczka online, możesz zdradzić im prosty przepis na zarządzanie dodatkową gotówką. Wystarczy, że ściągną darmową aplikację na swoje urządzenie mobilne, by już nigdy ich nie zaskoczyły niespodziewane wydatki. Na pewno taka rada, nie tylko zaskoczy młodszego pokolenia, ale również bardzo mu zaimponujesz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.