Woda – co warto wiedzieć?

Woda  – co warto wiedzieć?

Ludzie od zawsze pili wodę, ponieważ najlepiej zaspokaja ona pragnienie. Warto jednak wiedzieć, że to nie jedyna jej zaleta. Woda nawadnia organizm dzięki czemu wszystkie narządy mogą dobrze funkcjonować, organizm zyskuje odporność, poprawia się tez nasz wygląd zewnętrzny. Jednakże woda wodzie nierówna. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę wybierając wodę dla siebie.

Kranówka

O kranówce krąży wiele mitów. Najczęściej uznaje się, że jest ona pełna drobnoustrojów chorobotwórczych i zanieczyszczeń. Można też usłyszeć, że wody z kranu nie można pic bez przegotowania lub przefiltrowania. Należy jednak wiedzieć, że to nieprawda. Obecnie woda płynących z naszych kranów jest czysta i dobra do spożycia nawet na surowo.

Woda mineralna

Jest to woda, w której znajdują się dodatkowo minerały. Skład wody w butelce jest uzależniony od źródła jej pochodzenia. Wybierając dla siebie wodę warto zwrócić uwagę na to jakie minerały zawiera i wybrać tę, która będzie najlepsza dla naszego organizmu.

Woda jonizowana

Woda jonizowana to odkrycie ostatnich lat. Za pomocą specjalnych urządzeń – jonizatorów, woda poddawana jest elektrolizie, dzięki czemu uzyskiwana jest woda o odczynie kwaśnym oraz alkalicznym. Woda zasadowa jest doskonała do picia. Zmniejsza zakwaszenie organizmu, przyspiesza neutralizację i usuwanie z organizmu wolnych rodników i pozytywnie wpływa na ogólny stan zdrowia. Wodę kwaśną warto wykorzystywać do mycia. Dzięki swojemu kwaśnemu odczynowi pozytywnie wpływa m.in. na stan skóry.

Wadą wody jonizowanej jest niemożność je przechowywania. Woda musi być wykorzystana zaraz po jej wytworzeniu, dlatego nie można kupić tego typu wody w sklepach. Osoby, którym zależy na zdrowiu mogą zainwestować w jonizator – specjalistyczne urządzenie umożliwiające wytwarzanie wody jonizowanej w  warunkach domowych ze zwyczajnej wody z kranu. Tego typu urządzenie można nabyć np. w sklepie https://ozoneo.pl/jonizatory-wody.

Woda jest najzdrowszym z dostępnych napoi. Jest też najbardziej powszechna i najtańsza. Do wody pitnej mamy dostęp niemal w każdym domostwie w naszym kraju. Możemy korzystać z niej w nieograniczonej ilości. Jeśli woda płynąca z kranu nam nie smakuje, wówczas można kupić wodę butelkowaną lub jonizator, który wyraźnie poprawi nie tylko smak ale i właściwości zdrowotne wody z kranu.

Jeden komentarz


  1. Próbowałam różnej wody, jonizowanej, filtrowanej z kranu, a i tak wciąż wracam do mineralnej. Taka butelka, np. 1,5l zielonej Piwniczanki daje mi dużo więcej, bo dostaję także magnez i wapń. Lubię próbować nowości, ale w tym wypadku najlepszej jest sprawdzone rozwiązanie 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.