Dobre konto osobiste. Jak je wybrać?

Wybór konta osobistego nie powinien być decyzją przypadkową. Zwłaszcza obecnie, kiedy banki konkurują ze sobą na wszystkie możliwe sposoby, oferując potencjalnym klientom szereg wartościowych benefitów. W artykule sprawdzimy, w jaki sposób szukać najlepszego rachunku osobistego, dzięki któremu nie tylko nie stracisz, ale również zarobisz.

Konto osobiste służy do przechowywania pieniędzy oraz regulowania prywatnych zobowiązań finansowych (płatności rachunków, rat kredytów i pożyczek, realizowania przelewów etc.). Dzięki dołączonej do rachunku karcie debetowej wypłacisz pieniądze z bankomatów oraz bezgotówkowo zapłacisz za towary i usługi.

Jak wybrać konto osobiste?

Pierwszym krokiem do wyboru najlepszego konta osobistego powinna być analiza własnych potrzeb. Wypłacasz pieniądze z bankomatów za granicą? Zależy Ci na łatwym i szybkim dostępie do rachunku przez Internet lub urządzenie mobilne? Realizujesz wiele przelewów, dlatego chciałbyś, aby były darmowe? Znając swoje potrzeby, łatwiej i szybciej znajdziesz bank, który zaoferuje Ci dokładnie to, czego potrzebujesz.

Dzięki sprecyzowaniu i uszczegółowieniu swoich oczekiwań, droga do wyboru idealnego rodzaju rachunku okaże się zdecydowanie łatwiejsza i mniej problematyczna.

Nie tylko niskie opłaty

Tanie i łatwe w obsłudze konto osobiste to jednak nie wszystko. Oprócz niskich opłat liczą się również korzyści, wynikające z użytkowania rachunku. A tych może być naprawdę sporo. Zanim wybierzesz konto osobiste, przeanalizuj i porównaj oferty dostępnych na rynku banków. Jeśli zależy Ci na tym, aby z użytkowania konta czerpać wymierne korzyści, zwróć uwagę na kilka czynników.

Programy rabatowe

Programy rabatowe oferowane przez banki dają możliwość zakupu określonych produktów i usług w bardzo atrakcyjnych cenach.

Korzystanie z programów rabatowych może przełożyć się na odczuwalne dla portfela oszczędności. Zwłaszcza dla osób, które mają swoje ulubione sklepy spożywcze, odzieżowe, obuwnicze, kina czy centra rozrywki.

Pamiętaj, że aby rabat został naliczony, powinieneś poinformować obsługę o chęci skorzystania z promocji, jeszcze zanim dokonasz płatności.

Możliwość skorzystania z wysoko oprocentowanych lokat

Istnieją banki, które oferują posiadaczom rachunków osobistych korzystniejsze warunki depozytów. Jeśli chcesz zainwestować pieniądze w atrakcyjnie oprocentowane, bezpieczne i stabilne narzędzie finansowe, wybór takiego konta okaże się strzałem w dziesiątkę.

Atrakcyjne systemy moneyback

Dzięki programom typu moneyback odzyskasz część pieniędzy, które wydałeś na zakupy, płacąc kartą. Posiadając konto z systemem moneyback możesz zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt lub kilkaset złotych miesięcznie. W dodatku zupełnie bezwysiłkowo.

W przeciwieństwie do programów rabatowych, zwrot pieniędzy z programu moneyback otrzymasz dopiero za jakiś czas. Z reguły następuje to tuż po zamknięciu bieżącego okresu rozliczeniowego, czyli w połowie kolejnego miesiąca.

Doskonałym przykładem programu moneyback dedykowanego kierowcom jest ten oferowany przez Toyota Bank. Posiadając Konto Jedyne w Toyota Banku skorzystasz z promocji Tankuj korzyści, otrzymując 5,6, 8 lub 10 proc. zwrotu kosztów paliwa. Dzięki programowi Tankuj Korzyści zaoszczędzisz nawet 600 zł rocznie (50 zł miesięcznie).