Wyjątkowe świąteczne prezenty dla dorosłych dzieci

Świąteczny prezent

Święta coraz bliżej i warto już teraz zastanowić się jaki wyjątkowy prezent wybrać dla każdego ze swoich bliskich. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie proste. Większość dorosłych ma już najpotrzebniejsze rzeczy a to, czego jeszcze nie ma może sobie kupić.

Dlatego też prezent podarowany bliskiej osobie powinien być dobrze przemyślany. Nie musi być drogi, ale podarowany prosto z serca. Podpowiadamy jakie prezenty świąteczne wybrać dla swoich dorosłych dzieci.

 • Obdarowywanie prezentami bliskich to jedna z najbardziej znanych tradycji świątecznych.
 • Wybór prezentu dla dorosłych dzieci nie jest prosty. Dlatego w przemyślany sposób wybierz wyjątkowe prezenty dla nich.
 • Super prezenty na święta powinny sprawiać radość obdarowanym.
 • Możesz wybrać prezenty świąteczne bardzo uniwersalne, postawić na śmieszny prezent lub upominek wykonany własnoręcznie.
 • Przed zakupami dokładnie przejrzyj ofertę sklepów i znajdź ciekawy pomysł na najlepszy prezent.

Zobacz też: 10 pomysłów na prezenty dla dorosłych dzieci

fajny prezent świąteczny

Prezenty, które zawsze się sprawdzą

Wśród tysięcy produktów, które można kupić w sklepach jest wiele takich, które świetnie nadają się na upominki świąteczne. Wprawdzie to nie będą bardzo oryginalne prezenty, ale z pewnością zostaną docenione. Należą do nich przede wszystkim

 1. Słodycze – bożonarodzeniowe czekoladki i figurki aniołków czy Mikołajów, bombonierki w świątecznych opakowaniach to prezenty proste, ale zawsze wywołujące uśmiech na twarzy.
 2. Alkohole – dobrej jakości alkohol to także interesujący prezent. Jego niewątpliwą zaletą jest możliwość wypicia go w miłym towarzystwie.
 3. Świąteczne dekoracje – drobiazgi związane tematycznie z Bożym Narodzeniem zawsze sprawdzają się w roli prezentu. Świąteczny krasnal, wieniec udekorowany bombkami i lampkami czy mini choinka to prezent, który zachwyci swoim urokiem.
prezenty

Śmieszny prezent – to nie taki zły pomysł

Wiele osób wzdryga się na samą myśl o śmiesznych prezentach. Trzeba umieć wybrać idealny upominek, który sprawi, że na ustach obdarowanego pojawi się uśmiech, a nie zażenowanie. Jaki zatem wybrać śmieszny podarunek? I gdzie go szukać? W pierwszej kolejności zajrzyj do punktów handlowych z tego typu produktami. Wiele gadżetów znajdziesz także w sklepach internetowych ze śmiesznymi prezentami, których jest coraz więcej w sieci.

Wymarzony śmieszny prezent musi być dopasowany do upodobań osoby, która ma go otrzymać. Powinien sprawić jej radość i zachwycić pomysłowością. Warto pamiętać, że śmieszny prezent z podtekstem nie zawsze się sprawdzi, zwłaszcza podarowany w dużej grupie osób.

Świąteczne prezenty

Oryginalne prezenty – upominek dobrze przemyślany

Wartym uwagi pomysłem są oryginalne prezenty. Niepowtarzalne upominki zawsze zachwycają i sprawiają wiele radości. Jednak, bardzo często, wymagają czasu po to, aby je zamówić i kupić. Wśród oryginalnych prezentów świątecznych najlepiej sprawdzają się upominki personalizowane. Do najczęściej kupowanych można zaliczyć:

 1. Kubki i filiżanki – do wyboru są gotowe wyroby z imionami lub zabawnymi napisami. Można też zamówić je u rękodzielników. Trzeba to jednak zrobić z dużym wyprzedzeniem, ponieważ czas świąteczny jest bardzo pracowity dla rzemieślników.
 2. Koszulki i odzież – to inne wyjątkowe prezenty dopasowane do konkretnej osoby. Ciekawym pomysłem są spersonalizowane koszulki z ulubionymi cytatami lub grafikami obdarowanego.
 3. Dekoracje świąteczne – dostępne w sklepach z rękodziełem wieńce świąteczne, skrzaty albo maskotki świetnie się sprawdzą.

tani prezent

Wyjątkowy prezent – nie musi być drogi

Kupowanie prezentów wiąże się zazwyczaj ze sporymi wydatkami. Warto jednak pamiętać, że wcale nie musi tak być. Jeśli szukasz pomysłu na tani prezent zastanów się nad własnoręcznie wykonanym podarkiem. Do jego zrobienia wykorzystaj swoje predyspozycje i umiejętności. Doskonałym prezentem może być puszka wypełniona upieczonymi i udekorowanymi własnoręcznie pierniczkami. Jeśli dziergasz możesz zrobić komplet zimowy lub ciepłą chustę.

Zobacz tutaj: Jak dekorować pierniki

zestawy świąteczne

Zestaw prezentowy – pomysł na szybki prezent świąteczny

Jeśli do ostatniej chwili nie masz pomysłu na prezenty dla dorosłych dzieci możesz postawić na gotowce. W coraz większej liczbie sklepów i sieci handlowych można kupić gotowe zestawy świąteczne. W pięknym opakowaniu znajdują się słodycze, owoce, alkohole lub kosmetyki. Zestawy prezentowe dostępne w sprzedaży są różnej wielkości i w różnej cenie. Są to sprawdzone prezenty, które można kupić nawet w ostatniej chwili.

Prezenty świąteczne przeznaczone dla dorosłych dzieci wybieraj z sercem. Nie muszą być drogie. Ważne jest, aby były przemyślane. Wielką radość sprawi Ci, kiedy z okazji świąt wręczysz wyjątkowy prezent wyjątkowej osobie.